skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کمیسیون تلفیق تعرفه واردات گوشی تلفن همراه را ۶ درصد افزایش داد

تحریریه پیوست

۱۷ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تعرفه واردات گوشی ۶۰۰ دلار به بالا را افزایش یافت

کمیسیون تلفیق بودجه تعرفه واردات گوشی ۶۰۰ دلار به بالا را از ۶ درصد به ۱۲ درصد افزایش داد در این صورت تعرفه واردات این مدل از گوشی‌ها ۶ درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش پیوست، در صورت تصویب مجلس می‌توان انتظار داشت قیمت گوشی‌های تلفن همراه افزایش یابد. این تصمیم از سوی کمیسیون تلفیق در شرایطی اتخاذ شده که طی یکسال اخیر با توجه به افزایش قیمت دلار و مشکلات واردات گوشی تلفن همراه، قیمت موبایل همواره رو به افزایش بوده است. حال در صورت نهایی شدن این تصمیم می‌توان انتظار داشت تا یکبار دیگر بازار تلفن همراه شاهد افزایش قیمت باشد.

تا کنون بارها طرح‌های مختلفی از سوی دولت و مجلس برای کنترل واردات گوشی‌هایی بالارده و پرچمدار صورت گرفته است از نمونه‌های آن می‌توان به مصوبه ممنوعیت واردات گوشی‌های بیش از ۳۰۰ یورو اشاره کرد، مصوبه‌ای که کمتر از یک روز جو بازار را ناآرام کرد و قیمت‌ها را به شدت افزایش داد هر چند این مصوبه در روزهای بعد از آن تکذیب شد اما تکذیب آن نیز نتوانست قیمت‌ها را به سقف پیشین بازگرداند.

دولت پیشتر اعلام کرده بود در شرایطی تعرفه واردات را افزایش خواهد داد که امکان ساخت آن محصول در داخل کشور وجود داشته باشد؛ اما گوشی‌هایی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار در زمره گوشی‌های بالا رده و پرچمدار به شمار می‌آیند و هیچ‌کدام از تولید کنندگان داخلی گوشی تلفن همراه امکان تولید این مدل از گوشی‌ها را ندارند.

http://pvst.ir/9a2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو