skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اختلال از منابع نامعلوم باعث کاهش سرعت اینترنت همراه اول شد

تحریریه پیوست

۱۱ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طی هفته گذشته برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از کندی سرعت اینترنت همراه در شبکه همراه اول خبر دادند. حالا یک منبع آگاه در گفت‌وگو با پیوست کاهش سرعت اینترنت همراه اول در خدمات نسل چهارم این اپراتور را احتمالا ایجاد اختلال از منابع نامعلوم اعلام می‌کند.

به گزارش پیوست، برخی از کاربران تهرانی اپراتورهای کشور در چند روز گذشته از کاهش سرعت و کیفیت اینترنت همراه خود گلایه‌ کرده‌اند و توییت‌هایی در این زمینه منتشر شده است. یک منبع آگاه به پیوست می‌گوید که به دلیل ارسال پارازیت از منبع نامعلوم در باند ۱۸۰۰ همراه اول اختلال در خدمات نسل چهارم این اپراتور ایجاد شده است. ایجاد اختلال در باند ۱۸۰۰ همراه اول در نهایت باعث ایجاد فشار به باند‌های ۲۱۰۰ و ۲۶۰۰  برای پاسخگویی به درخواست کاربرانش شده که در نتیجه کیفیت ارائه دیتا در همراه اول با افت مواجه شده است.

پیش از این نیز همزمان با پخش برنامه زنده گزارش عادل فردوسی‌پور از طریق اینستاگرام برخی از کاربران این اپراتور  از کاهش سرعت اینترنت خبر دادند. یک روز بعد از این اتفاق رگولاتوری در نامه‌ای به همراه اول با اشاره به دریافت گزارش‌های اختلال روی اینترنت این اپراتور و تاکید روی این موضوع که مشکل از شبکه ارتباطات زیرساخت نبوده؛ دستور داده بود تا ظرف ۴۸ ساعت دلایل این اختلال روی شبکه همراه اول اعلام شود. با گذشت بیش از دو هفته از انتشار این نامه هنوز گزارشی عمومی و رسمی در خصوص علت اختلال ایجاد شده روی شبکه همراه اول منتشر نشده است.

نامه رگولاتوری به همراه اول برای پاسخگویی در خصوص ایجاد اختلال روی این شبکه هنگام پخش گزارش زنده فوتبال از طریق اینستاگرام

ارسال پارازیت از منابع نامعلوم که باعث کاهش سرعت اینترنت اپراتورها و سیستم GPS کشور می‌شود، برای اولین‌بار نیست که اتفاق میافتد. پیش از این و در تیر ماه گذشته نیز رگولاتوری اعلام کرده بود که اختلال‌های عمدی در GPS که مسبوق به سابقه بوده نه تنها باعث اختلال‌هایی در کاربردهای مبنی بر GPS شده که از طرفی از کار افتادن شبکه‌های اینترنت مبتنی بر TD-LTE را نیز به همراه داشته اشت. همان زمان حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با ایرنا گفته بود که با وجود تاکید مراجع امنیتی از جمله شورای عالی امنیت ملی مبنی بر غیرقانونی بودن این اختلال‌ها و دستور توقف آن، همچنان این اختلال‌های عمدی وجود دارد. در یک هفته گذشته نیز بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی رانندگان تاکسی‌های آنلاین و پیک‌های آنلاین از برگشت اختلال در سیستم GPS برای مسیریابی خود خبر داده‌اند.

http://pvst.ir/997

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو