skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین ارتباط پلتفرم‌‌ها با بانک‌ها را محدود خواهد کرد

۳۰ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چین تصمیم دارد تا با محدود کردن فعالیت پلتفرم‌ها در بانک‌ها جلوی انحصار آنان در بازار یا بزرگ شدن بیش از اندازه آنها را بگیرد از همین رو طرحی در دستور کار دولت چین قرار گرفته که در آن هر پلتفرم فقط با تعداد خاصی از بانک‌ها می‌تواند همکاری کند.

به گزارش پیوست، براساس پیشنهادی که لو جووی وزیر اقتصاد سابق چین ارائه کرده است دولت می‌تواند تعداد بانک‌هایی که با یک پلتفرم همکاری می‌کنند را محدود کند. درنتیجه این اقدام هیچ پلتفرمی نمی‌توان سهم حداکثری بازار را در اختیار بگیرد.

قانون‌گذاران چینی ماه گذشته به غول‌های تکنولوژی هشدار دادند که به صورت دقیق فعالیت‌های آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. درنتیجه این اقدام عرضه اولیه‌ای که قرار بود بزرگترین عرضه اولیه جهان باشد نیز معلق شد. پیروی همین بررسی‌ها هفته گذشته دولت چین شرکت‌‌های بزرگ تکنولوژی از جمله علی‌بابا را به دلیل گزارش نادرست درمورد قرارداد‌های گذشته‌اشان در جریان بررسی‌های مربوط به انحصار جریمه کرد. این اولین باری است که یک شرکت اینترنتی به دلیل نقض یک قانون ضد انحصار جریمه می‌شود.

به نظر می‌رسد این تصمیم به دنبال برنامه دولت چین برای تدوین قوانین ضد انحصار گرفته شده است.

وزیر سابق اقتصاد، لو جووی، که هنوز به عنوان مسئول امور خارجی در یک شرکت مهم مشاوره برای دولت چین نفوذ بالایی دارد، هنگامی که درمورد مدیریت ثروت صحبت می‌کرد هشدارد داد که یک پلتفرم فین‌تک با سهم بیش از اندازه از بازار می‌تواند بدهی‌های زیادی برای شبکه بانکی کشور ایجاد کند.

او گفت: «ما می‌توانیم تعداد بانک‌هایی که یک پلتفرم‌ با آنها کار می‌کند را محدود کنیم تا درنتیجه پلتفرم‌های بیشتری امکان کار در شرایط یکسان را داشته باشند.» او همچنین افزود که نباید به پلتفرم‌ فین‌تک‌ها اجازه بدهیم برنده همه چیز باشند و بیش از حد برای شکست بزرگ شوند.

چین به دنبال آن است که نظارت خود بر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی از جمله علی‌بابا و تنسنت را که جزو بزرگترین و ارزشمند ترین شرکت‌های جهان هستند افزایش دهد. بسیاری از این شرکت‌ها برای ارائه خدمات خود داده‌های زیادی را جمع‌آوری کرده‌اند.

رسانه دولتی چین هفته گذشته اعلام کرد که مسئولان نظارتی بازار سهامی در پکن باید یک مالیات دیجیتال را برای شرکت‌هایی که داده‌های زیادی در اختیار دارند در نظر بگیرند.

 

منبع: businessinsider

 

http://pvst.ir/95s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو