skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۲ هزار و ۵۲ کیف پول‌ در سال ۲۰۲۰ بیش از هزار بیت‌کوین دارند

۲۲ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ آذر ۱۴۰۰

طبق داده‌های وبسایت تحلیلی Chainalysis تعداد کیف پول‌هایی که بیش از هزار بیت‌کوین دارند به یک رقم تاریخی ۲ هزار و ۵۲ عدد رسیده است.

به گزارش پیوست، ادعای مشهوری وجود دارد که افزایش قیمت بیت‌کوین در سال آتی به دلیل سرمایه‌گذاری سازمانی انجام گرفته است و داده‌های موجود از این ادعا پشتیبانی می‌کنند.

در سال 2020 به تعداد کیف پول‌هایی که حداقل 1000 بیت‌کوین دارند 302 کیف پول (17٪) اضافه شده است و حالا تعداد این کیف‌پول‌ها به گفته فیلیپ گاردول اقتصاد دان وبسایت Chainalysis به رقم تاریخی 2052 کیف پول رسیده است.

وبسایت Chainalysis در یک خبرنامه در 10 دسامبر اشاره کرده است که این افزایش تعداد کیف‌پول‌های ثروتمند موضوع بزرگی است و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران سازمانی وارد این بازار شده‌اند.

تعداد کیف پول‌هایی که بیش از 5 بیت‌کوین دارند
تعداد کیف پول‌هایی که بیش از 5 بیت‌کوین دارند 8842 مورد افزایش یافته است و این افزایش تعداد عمدتا در بین کیف پول‌هایی که بین 5 تا 100 بیت‌کوین یا بیش از 1000 بیت‌کوین دارند اتفاق افتاده است

لیست ثروتمند یا همان آدرس‌های مجزایی که حداقل 1000 سکه دارند نیز 7 درصد افزایش یافته و 2270 آدرس رسیده است. طبق داده‌های وبسایت Glassnode این رقم در 24 نوامبر به رکورد 2274 آدرس رسیده بود.

چندین شرکت سهامی همچون میکرو استراتژی (MicroStrategy) و اسکوئر (Square) بخشی از اموال نقدی خود را در چند ماه گذشته به بیت‌کوین تبدیل کرده‌اند و این موضوع باعث شده تا جذابیت رمزارزها به عنوان یک پس‌انداز افزایش پیدا کند. حتی شرکت های بیمه نیز وارد این حوزه شده‌اند و طبق گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد شرکت بیمه عمر ماساچوست نیز 100 میلیون دلار در حوزه رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده است.

سرمایه‌گذاران کوچکتر نیز داشته‌های خود را افزایش داده‌اند. گاردول می‌گوید امسال کیف‌ پول‌هایی که بیش از 5 بیت‌کوین دارند روی هم رفته 2.4 میلیون بیت‌کوین را در خود جا داده‌اند. تعداد کیف‌ پول‌هایی که حداقل 5 بیت‌کوین دارند 8842 (4٪) مورد افزایش یافته و رقم کلی به 234 هزار و 408 کیف پول رسیده است.

از ابتدای سال 2020، 2.4 میلیون بیت‌کوین در کیف‌پول‌های حاوی بیش از 5 بیت‌کوین قرار گرفته است
از ابتدای سال 2020، 2.4 میلیون بیت‌کوین در کیف‌پول‌های حاوی بیش از 5 بیت‌کوین قرار گرفته است که 58 درصد از این بیت‌کوین‌ها در کیف‌ پول‌های حاوی بیش از 1000 بیت‌کوین قرار دارد

قیمت بیت‌کوین تقریبا دو برابر شده است و از قیمت 10 هزار دلار به اوج 19920 دلاری در دوره سپتامبر تا دسامبر رسید. طبق داده‌های وبسایت CoinDesk 20، این رمزارز در زمان نگارش این مقاله 17750 دلار قیمت دارد که نشان دهنده 150 درصد افزایش قسمت نسبتا به سال گذشته است.

باید دید که آیا سرمایه‌گذاران شرکتی به ذخیره بیشتر این سکه‌ها ادامه خواهند داد و یا سکه‌های خود را در اوج قیمتی دیگر به فروش خواهند رساند. میزان بیت‌کوینی که در صرافی‌ها نگهداری میشود در سال آتی 18 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش فروش و ثبات بیشتر این بازار است. با این وجود این رمز ارز در چند روز اخیر از اوج قیمتی خود فاصله گرفته است. تحلیلگران عقیده دارند که این کاهش قیمت موقت به دلیل فروش بیت‌کوین توسط برخی سرمایه‌گذاران صورت گرفته است و به مدت کوتاهی شاهد یک بازار اصلاحی و کاهش قیمت خواهیم بود. درنتیجه شاخص‌های تکنیکال کوتاه مدت حاکی از کاهش قیمت و شروع یک روند نزولی هستند.

شاخص مهم توان نسبی 14 روزه برای اولین بار از 6 اکتبر امسال که قیمت 10 هزار و 500 دلار بود به زیر 50 یعنی محدوده نزولی سقوط کرده است. در حال حاضر سطح پشتیبان مهم بیت‌کوین در 17 هزار دلار است و آنطور که به نظر می‌رسد برخی سرمایه‌گذاران به دبنال کاهش قیمت و سپس خرید دوبار در حدود قیمت 17 هزار دلار هستند.

منبع: Coindesk

http://pvst.ir/94h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو