skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دلایل موفقیت بازی «منچرز» را بررسی کرد

تحریریه پیوست

۳ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین پژوهش خود دلایل سیر صعودی موفقیت بازی موبایلی ایرانی «منچرز» را بررسی کرد. براساس این گزارش، «ارتقا مداوم بازی در جهت بهبود کیفیت هنری و تجربه کاربری»، «تقویت گیم‌پلی بازی و اضافه کردن ویژگی‌های جدید به صورت مستمر»، «ثبات کیفیت فنی و اتصال آنلاین» و «پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارتباط مستمر با کاربران بازی» از جمله مواردی است که سبب شده تا این بازی در میان بازیکنان پرطرفدار شود.

به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی موبایلی «منچرز» در سبک تفننی سال ۹۳ توسط استودیو ««اینستایتل گیمز» عرضه شد. حالا پس از گذشت ۶ سال از حضور این بازی در بازار بازی ایران، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گزارشی ضمن بررسی کمی شاخص‌های کلیدی موفقیت مِنچِرز در بازه زمانی اول تیرماه ۹۶ تا پایان اردیبهشت ۹۹، به سیر صعودی موفقیت این بازی پرداخته است. براساس گزارش دایرک این بازی در سال‌های حضورش در بازار بازی همواره جزو برترین بازی‌های ایرانی بوده است. بر اساس آمارهای موجود حاصل از تجزیه ‌و تحلیل داده‌های بازی مِنچِرز، در بازه تیرماه ۹۶ تا اردیبهشت‌ماه ۹۹، بیش از ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار حساب کاربری برای این بازی ایجاد شده که نشان می‌دهد کاربران در مجموع ۵ میلیارد و ۸۲۴ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۲۱۱ دقیقه مِنچِرز بازی کرده‌اند. بازیکنان اصلی این بازی همچنین مردان و زنان در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال هستند.

براساس این گزارش پژوهشی، بازی‌های زیادی در سبک تفننی تولید و عرضه می‌شوند، خلاف باور عمومی، اگرچه این بازی‌ها در ظاهر ساده هستند؛ اما در عمل توسعه و نگهداری آنها بسیار دشوار است و به همین دلیل بسیاری از بازی‌های مشابه با شکست مواجه می‌شوند. اینکه چه اتفاقی افتاده تا استودیو «اینسایتل گیمز» به‌عنوان مالک بازی مِنچِرز، توانسته طی ۶ سال گذشته در رقابت با سایر رقبا همواره در جایگاه بالایی قرار بگیرد، سوالی است که پاسخش را باید در بررسی روند پیموده شده برای توسعه و نگهداری این بازی آنلاین جستجو کرد. آنطور که دایرک بررسی کرده است، مواردی چون «ارتقا مداوم بازی در جهت بهبود کیفیت هنری و تجربه کاربری»، «تقویت گیم‌پلی بازی و اضافه کردن ویژگی‌های جدید به صورت مستمر»، «ثبات کیفیت فنی و اتصال آنلاین و «پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارتباط مستمر با کاربران بازی» سبب شده تا این بازی در میان بازیکنان پرطرفدار شود.

از سوی دیگر، تداوم رشد در بازارهای دیجیتال ایرانی، قرار گرفتن مداوم در فهرست برترین‌ها و حضور همیشگی این تیم در رویدادهای تخصصی حوزه بازی، نام «اینسایتل گیمز» را به عنوان یک تیم پویا در میان فعالان بازار بازی‌های موبایل در ایران مطرح کرده است.

http://pvst.ir/8j0

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو