skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مشکلات بازیکنان آنلاین رایانه‌ای و کنسولی توسط بنیاد ملی بازی‌ها اعلام شد

تحریریه پیوست

۲۹ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بررسی مشکلات بازیکنان آنلاین رایانه‌ای و کنسولی را اعلام کرد. بر اساس این بررسی بالا بودن پینگ، عدم اتصال به سرور، محدودیت شبکه‌سازی در سرور، نوسان داشتن پینگ و قطع اتصال اینترنت از اصلی‌ترین مشکلات بازیکنان بازی‌های آنلاین در کشور معرفی شد‌ه است.

به گزارش پیوست، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آذر ماه به دنبال اختلال‌های اینترنتی هنگام انجام بازی‌های کامپیوتری و کنسولی از بازیکنان این بازی‌ها خواسته بود تا مشکلات خود را با پر کردن یک فرم که در وب‌سایت این بنیاد قرار گرفته گزارش کنند. حالا پس از گذشت ۳ ماه این بنیاد اطلاعات ۷۹۰ بازیکن را بررسی و مشکلات را به ۵ دسته تقسیم کرده است.
براساس این گزارش در مورد بالابودن پینگ، میانگین پینگ اعلام‌شده با آی‌پی ۸.۸.۸.۸ عدد ۱۵۹میلی‌ثانیه و میانگین پینگ اعلام‌شده با آی‌پی ۱۲۷.۱۲۷.۲۱۸.۲۱۷ عدد ۱۳۴ میلی‌ثانیه بوده است. این در حالی است که برای یک تجربه قابل‌قبول بازی آنلاین به پینگ زیر 100 میلی‌ثانیه نیاز است.
در بخش عدم اتصال به سرور بازیکنان با دو موضوع قطع ارتباط از سوی میزبان روبه‌رو هستند که تحریم و فیلترینگ دو عامل اصلی اختلال در اتصال به شبکه اعلام شده است. در میان بازی‌های مختلف ۵ عنوان که بیشتر از سایر بازی‌ها این مشکل را گزارش کرده‌اند به ترتیب بازی‌های PES، PUBG، بتلفیلد، فورتنایت و کال آو دیوتی هستند.
طبق اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای محدودیت شبکه‌سازی یکی دیگر از مشکلات گزارش شده هنگام انجام بازی‌های آنلاین بوده است. این مشکل به شرایطی باز می‌گردد که کاربران بدون مشکل داخل شبکه هستند اما نمی‌‎توانند به فرد یا بازی خاصی متصل شوند.
نوسان‌داشتن پینگ از دیگر موانع گزارش شده برای بازیکنان هنگام انجام بازی‌های رایانه‌ای بوده‌است. براساس اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در واقع همان‌طور که پینگ بالا در بازی ایجاد تاخیر می‌کند، نوسان پینگ هم باعث ایجاد وقفه یا افت کیفیت بازی آنلاین می‌شود.
در نهایت قطع اتصال اینترنت به عنوان آخرین مشکل جدی بازیکانان بازی‌های آنلاین از سوی این بنیاد شناسایی شد.  براساس اعلام بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای در این گزارش، این مشکل به دلیل قطع اتصال اینترنت توسط شرکت‌های اینترنتی رخ می‌دهد. در واقع ممکن است کاربر بدون مشکل به سرور وصل شده و در فرآیند شبکه‌سازی نیز دچار مشکل نشود؛ اما به دلیل قطع ناگهانی اینترنتَ، به اصطلاح  از بازی بیرون انداخته می‌شود. در این بخش سرویس‌دهنده‌های مخابرات، ایرانسل، شاتل، پارس آنلاین و آسیاتک به ترتیب به عنوان ۵ سرویس‌دهنده‌ای شناسایی شده‌اند که دارای بیشترین مشکلات قطع اینترنت از سمت آنها رخ داده است.

همچنین در گزارش بنیاد ملی بازی‌ها مشخص شده که مشکل بالا بودن پینگ بدترین شرایط خود را در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸، عدم اتصال به سرور بدترین وضعیت را در ساعت‌های ۶ تا ۱۲، نوسان پینگ بدترین شرایطش را در ساعت‌های ۶ تا ۱۲، قطع اتصال اینترنت بدترین وضعیت را در ساعت‌های۱۲ تا ۱۸ و محدودیت شبکه‌سازی بیشترین مشکلات خود را در ساعت‌های ۱۸ تا ۲۴ شبانه‌روز تجربه می‌کنند.

اینفوگرافیکی از مهمترین مشکلات بازی‌های آنلاین در ایران:

برای مشاهده در ابعاد بزرگتر کلیک کنید

http://pvst.ir/5sl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو