skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

در نامه مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران به بورس مطرح شد

همراه اول: جریمه رگولاتوری وجاهت ندارد

تحریریه پیوست

۲۰ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای با سازمان بورس اعلام کرد این اپراتور در زمینه تعرفه و بسته‌های اینترنت همراه تخلفی نداشته و جریمه‌ای که در این خصوص از سوی رگولاتوری به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده، وجاهت ندارد.

به گزارش پیوست، به دنبال انتشار نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به سازمان بورس در خصوص آنچه تخلف همراه اول از مصوبات این سازمان و مفاد پروانه آن شرکت خوانده شده، سازمان بورس با تعلیق نماد این شرکت از مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران خواست درباره موضوعات مطرح شده در نامه رگولاتوری، شفاف‌سازی کند. مدیرعامل همراه نیز در نامه‌ای که تاریخ یک‌شنبه ۱۹ مرداد را بر خود دارد، مفاد نامه رگولاتوری را به چالش کشیده و به سازمان بورس اطمینان داده است که همراه اول تخلفی از مصوبات رگولاتوری نداشته است.

در نامه مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول به بورس، عنوان شده است که جریمه ۲ میلیارد تومانی همراه اول به شرکت مخابرات ایران (سهامدار عمده همراه اول) ابلاغ شده و مخابرات نیز به این موضوع اعتراض کرده است. همچنین مدیرعامل همراه مجددا تاکید کرده است که بسته‌های اینترنتی این شرکت تنها از برخی درگاه‌ها حذف شده‌اند و در پورتال شرکت موجود هستند و به همین دلیل تخلفی از مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رخ نداده است.

اخوان بهابادی در نامه خود مدعی شده که رگولاتوری از همراه اول برای حضور در جلسه کمیته رسیدگی به تخلفات رگولاتوری دعوت نکرده و بدین ترتیب، ضوابط قانونی اعمال جریمه تخلف، رعایت نشده است.

مدیرعامل همراه اول، حذف برخی از بسته‌ها از درگاه‌های فروش را از اختیارات اپراتورها در سراسر دنیا دانسته و تاکید کرده است حتی اگر تخلفی در این زمینه رخ داده باشد، به دلیل آنکه شامل گران‌فروشی نمی‌شود، در حیطه صلاحیت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان یا سازمان تعزیرات نیست.

مدیرعامل همراه اول همچنین به سازمان بورس اطمینان داده است این شرکت مشمول جریمه‌های مصوبه ۳۰۴ کمیسیون تنظیم مقررات نمی‌شود. این مصوبه تاکید دارد در صورت تخلف اپراتورها از مقررات تعرفه‌ای، به ازاء هر روز تخلف، یک دهم درآمد ناخالص سالیانه جریمه تعلق می‌گیرد.  این مصوبه جدید هفته گذشته و بعد از دریافت تایید از هیات وزیران از سمت رگولاتوری به اپراتورها ابلاغ شد.

اخوان بهابادی همچنین درخصوص تفکیک نشدن درآمدهای عمده‌فروشی و خرده‌فروشی این شرکت که در نامه رگولاتوری به آن اشاره شده بود، عنوان کرده که این موضوع به قرارداد اپراتورها با MVNOها (اپراتورهای مجازی تلفن همراه) بازمی‌گردد که چون این قراردادها هنوز منجر به درآمدزایی نشده‌اند، مشمول اعلام درآمدها به سازمان بورس نمی‌شوند.

در این نامه مسئله تجدید ارزیابی دارایی‌های همراه اول به منظور افزایش سرمایه نیز مربوط به املاک این شرکت عنوان شده و برداشت رگولاتوری از این موضوع، اشتباه خوانده شده است.

تغییر در بسته‌های اینترنت همراه و ایرانسل و حذف برخی از بسته‌ها پر استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص این دو اپراتور که ۱۳ تیر ماه سال جاری رخ داد، در یک ماه گذشته با واکنش وزیر ارتباطات، رگولاتوری و حتی رئیس جمهوری روبرو شده است. در نهایت هم  بعد از تمام کشمکش‌ها و بازنگرداندن بسته‌های اینترنتی پر استفاده توسط همراه اول و ایرانسل به اپلیکیشن‌هایشان، وزیر ارتباطات اواخر هفته گذشته و در حاشیه حضورش در مجلس اعلام کرد که طرح جدیدی را تقدیم دولت کرده تا براین اساس قدرت رگولاتوری در برخورد با گران‌فروشی اپراتورها افزایش پیدا کند. این طرح نیز یک روز بعد به نام مصوبه ۳۰۴ رگولاتوری به تصویب و به اپراتورها با تایید دولت ابلاغ شد. در اخرین اقدام هم اواخر هفته گذشته وزیر ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی و در واکنش به اعتراض برخی کاربران نسبت به گرانفروشی اپراتورهای تلفن‌همراه اعلام کرد که تا مشخص شدن رای دادگاه تعزیرات نسبت به این گرانفروشی کاربران بسته‌ای اینترنتی قدیمی را از سایت همراه اول و ایرانسل تهیه کنند.

متن نامه مدیرعامل همراه اول به سازمان بورس را اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/8f8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو