skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت:

اختلال در اینترنت کشور به دلیل قطعی اینترنت در مرزهای ایران است

تحریریه پیوست

۱۸ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اینترنت

عصر امروز (۱۸ تیر) کاربران در شبکه‌های اجتماعی خبر از اختلال و قطعی در سرویس‌های اینترنت همراه و ثابت خود دادند. به دنبال این اتفاق سجاد بنابی، عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در توییتی اعلام کرد که قطعی گسترده اینترنت در خارج از مرزهای ایران به ویژه ارمنستان و ترکیه باعث اختلال در شبکه اینترنت کشور شده است.

به گزارش پیوست،‌ تا لحظه نگارش این خبر هنوز جزییات دقیقی از این اتفاق از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت منتشر نشده، اما بخش قابل توجه‌ای از کاربران با منتشر کردن توییت‌هایی این اختلال را به ایجاد تغییرات در سیستم فیلترینگ کشور ارتباط داده‌اند. برای نمونه یکی از کاربران در توییتر خود ادعا کرد که ترافیک اینترنت قطع نشد؛ اما سیستم فیلترینگ به شدت DNS را دستکاری و باعث اختلال در اینترنت شده است. به دنبال انتشار این دست توییت‌ها هم سجاد بنابی در ادامه توییت قبلی خود در توییتی دیگر ضمن اعلام اینکه در حال‌حاضر شبکه به پایداری رسیده است نوشت: «اختلال DNS برای برخی سرویس‌دهندگان اینترنتی نیز گزارش شده که در حال بررسی دلایل آن هستیم. پس از روشن شدن دلایل در این‌باره گزارش خواهم داد.»

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در دو توییت قطعی گسترده اینترنت در خارج از ایران را عامل اختلال در سرویس اینترنت کاربران دانست و در نهایت در توییتی دیگر نوشت که شبکه به پایداری رسیده است

اگر ادعای اعلام شده از سوی شرکت زیرساخت در مورد قطعی گسترده اینترنت در خارج از ایران درست باشد، این اولین بار نیست که قطع مسیرهای ارتباطی خارج از مرزهای ایران باعث اختلال در سرویس اینترنت کاربران نهایی در ایران می‌شود. برای نمونه قطع بیش از یک ماه فیبر در خلیج فارس که مسیر ارتباطی مناسب برای انجام بازی‌های آنلاین را فراهم می‌‌کرد، نه تنها کاربران معمولی اینترنت که کاربران بازی‌های آنلاین را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده بود. از سوی دیگر هم پاییز سال گذشته و با شروع اختلال‌های شدید در اینترنت کشور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که دلیل اختلال در شبکه اینترنت کشور به دلیل مشکل در مسیر ارتباطی اروپا به سمت فرانکفورت بوده است.

 

http://pvst.ir/88e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو