skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شرکت زیرساخت: اختلال اینترنت ایران به دلیل مشکل مسیرها ارتباطی در اروپاست+ به‌روزرسانی

تحریریه پیوست

۲۸ آذر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۸

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت میگوید دلیل اختلال در شبکه اینترنت کشور به دلیل  مشکل در مسیر ارتباطی اروپا به سمت فرانکفورت است. حمید فتاحی در گفتوگو با پیوست اعلام میکند که به دلیل اختلال در مسیر سرویسدهندگان خارجی به زیرساخت با مرکز داده اینترنت در فرانکفورت، اینترنت کشور با کندی و اختلال همراه شده است.

او با اعلام این خبر به پیوست گفت: «مسیر ارتباطی اروپا به سمت فرانکفورت دچار مشکل شده و این اختلال در این مسیر ارتباطی را نقشههای معتبر اینترنت جهانی هم نشان میدهند و این اختلال نه تنها در ایران که در سرویس اینترنت کشورهای اروپایی و همسایه نیز رخ داده استاو توضیح داد:‌«این اختلال به این دلیل در کشور رخ داده که سرویسدهندگانی که به شرکت زیرساخت خدمات میدهند و در این مسیر قرار دارند با مشکل اتصال به مرکز فرانکفورت برخوردهاندآنطور که فتاحی اعلام میکند با این اتفاق ۶۵٠ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی در بخش اروپایی دچار مشکل شده است.

فتاحی تاکید می‌کند که اختلال در شبکه اینترنت کشور از ساعت ۱۱و ۱۵ دقیقه امروز (۲۸ آذر) رخ داده و به محض مطلع شدن از این اتفاق آنها در تلاش برای جایگزین کردن مسیر اختلالی با یک مسیر جدید هستند. 

این اولین بار نیست که اینترنت کشور به دلیل اختلال در مسیر‌های سرویس‌دهندگان خارجی که به شرکت ارتباطات زیرساخت خدمات ارائه می‌کنند دچار مشکل شده است. خرداد سال جای هم این شرکت در مقابل انتقاد کاربران به اختلال‌های اینترنتی با اعلام اینکه این مشکل از سمت زیرساخت نیز گفته بود که دلیل اختلال در شبکه اینترنت کشور به دلیل قطعی دو مسیر فیبرنوری بین‌الملل بوده است.

به‌روزرسانی: شرکت زیرساخت اعلام کرده که ارتباطات بین‌الملل به شرایط عادی بازگشته است. براساس اعلام این شرکت با ایجاد مدار پشتیبان و اصلاح مسیرهای فیبر بین‌الملل، از دقایقی قبل، اینترنت در شرایط عادی قرار گرفته است.
http://pvst.ir/6zb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو