skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی:

ارسال قیمت تمام شده موبایل برای مصرف‌کنندگان هنگام خرید

تحریریه پیوست

۱۲ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، از همکاری سازمان حمایت حقوق مصرف‌کننده، سامانه همتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای اعلام قیمت تمام شده موبایل از سمت واردکننده به صورت پیامک همزمان با روشن شدن گوشی مصرف کننده در آیندهای نزدیک خبر داد. حسین غروی رام تاکید دارد این همکاری که به درخواست انجمن واردکنندگان موبایل صورت می‌گیرد کمک می‌کند تا مصرف کننده از قیمت واقعی گوشی و اینکه کدام واردکننده آن را وارد کشور کرده مطلع شود. به باور او از این رو اعلام دقیق قیمت‌ها توسط واردکنندگان همچون گذشته به سامانه ۱۲۴ به شفافیت و تسهیل این فرایند کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، حسین غروی رام، ضمن اشاره به لزوم شفاف سازی در تمام سطوح اقتصادی گفت: «طی سال‌های اخیر با پیدایش سامانه‌های متعدد در حوزه بازرگانی و خدمات، نظارت بر این بخش بیش از پیش شده و تخلفات به حداقل رسیده است. این اتفاق در جریان تامین و عرضه کالا تاثیرات مثبتی را ایجاد کرده است و اتصال این سامانه‌ها به یکدیگر شرایط را روزبروز بهتر نیز خواهد کرد.» او ادامه داد: «از شرکت‌های واردکننده موبایل می‌خواهم تا مانند گذشته به درج قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ ادامه دهند.» به گفته غروی رام این سامانه در حمایت از حقوق مصرف کننده راه اندازی شده است و در برای حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و آگاهی ایشان از قیمت واقعی موبایل‌هایی که خریداری کرده‌اند نباید هیچ کوتاهی صورت گیرد.

او سامانه‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیک، همتا، ۱۲۴ و سامانه جامع گارانتی را شبکه‌ای هوشمند به منظور شفاف سازی دانست و گفت: «ما در انجمن واردکنندگان موبایل همواره از همکاران خود خواسته‌ایم تا مبتنی بر عملکرد این سامانه‌ها قدم بردارند. در همین راستا ثبت قیمت تمام شده موبایل‌های وارداتی و آماده عرضه در سامانه ۱۲۴ مکررا مورد تاکید ما قرار گرفته است.» او تاکید کرد: «طبق مصوبه وزارت صمت شرکت‌های واردکننده مکلف به اعلام قیمت‌ها به این سامانه هستن. از این رو واردکنندگان تلفن همراه نیز از این قائده مستثنا نیستند و باید به صورت مداوم قیمت‌ موبایل‌های وارداتی خود را به این سامانه اعلام کنند.»

http://pvst.ir/878

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو