skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر تهران روی نقشه بلد به نمایش درآمد

تحریریه پیوست

۲۶ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اطلاعاتی که پلیس راهنمایی و رانندگی استان تهران در اختیار نقشه و مسیریاب بلد قرار داده نشان می‌دهد؛ بیش از نیمی از تصادفات تهران در بزرگراه‌ها اتفاق ‌افتاده‌ است. از سوی دیگر ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به مسیر پیش رو دچار سانحه شده‌اند؛ همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند. بلد اعلام کرده که براساس یک همکاری توانسته حالا نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را نیز روی نقشه خود نشان دهد.

به گزارش روابط عمومی نقشه و مسیریاب بلد، بر اساس تفاهم‌نامه همکاری علمی اطلاع‌رسانی که در اردیبهشت ۹۸ بین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران و نقشه و مسیریاب بلد منعقد شده بود، در گام اول، اطلاعات ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف در تهران برای آگاهی شهروندان در اختیار نقشه بلد قرار گرفت. بر اساس این آمار عمده تصادفات منجر به فوت شهر تهران در بزرگراه‌ها (۵۱ درصد) و خیابان‌های اصلی (۳۸ درصد) اتفاق افتاده است. همچنین ۴۵ درصد از تصادفات منجر به فوت ناشی از عدم توجه به جلو و ۲۱ درصد از آن به دلیل عدم کنترل خودرو بوده است. آمار تصادفات منجر به فوت بین ساعات ۲ بعدازظهر تا ۱۲ شب بیشتر از باقی ساعات روز بوده، همچنین بزرگراه آزادگان، امام علی(ع) و شهید همت بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ظرفیت‌های تاثیرگذار صنعت فناوری اطلاعات، ارائه این اطلاعات را گامی بزرگ در رفع نقاط گلوگاهی و حادثه‌خیز و حل مشکلات ترافیکی شهر دانست.

نقشه و مسیریاب بلد در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را در یک لایه مجزا روی نقشه نمایش داده است. لایه پرتصادف با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه بلد اضافه شده است و در هنگام رانندگی با هشدار مسیریاب بلد در هنگام نزدیک شدن به نقاط پرتصادف به کاربران و رانندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

به نقل از سرهنگ محمد رازقی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف ارائه شده، مجموعه‌ای از نقاط در شهر تهران هستند که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تصادف منجر به فوتی در آنها اتفاق افتاده است. همچنین شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.

لایه نقاط پرتصادف در نقشه و مسیریاب بلد، با امکان بزرگ‌نمایی این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این نقاط را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند. به منظور مشاهده محورها و نقاط پرتصادف، لازم است که لایه نقاط پرتصادف از قسمت لایه‌ها توسط کاربر فعال شود.

http://pvst.ir/83i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو