skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ساترا به روبیکا به دلیل محتوای نامناسب تذکر داد

تحریریه پیوست

۲۰ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سازمان تنظیم مقرارت صوت و تصویر فراگیر به دلیل انتشار مطالب نامناسب، به روبیکا تذکر داد. ساترا طی نامه‌ای به روبیکا خواستار توضیحات مدیران این رسانه در خصوص علت انتشار محتواهای متخلفانه شد. همچنین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر از این رسانه فراگیر خواسته تا سیاست‌های آتی خود در خصوص جهت بهبود فرآیند تولید و انتشار مطالب را به این ساترا اطلاع دهد.

به گزارش پیوست، این نامه به دنبال وصول گزارش‌های نظارتی ساترا و همچنین گزارش‌هایی که از سوی کاربران این پلتفرم و نهادهای دولتی و عمومی از محتواهای منتشر شده روی آن قرار گرفته بود به مدیران روبیکا ارسال شده است. چندی پیش نیز سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر به دلیل انتشار محتوای نامناسب روی آپارات به این پلتفرم اشتراک محتوای ویدئویی تذکر داده و از آنها خواسته بود تا با بررسی زیرساخت‌های نظارتی خود دلایل انتشار این محتوا را به آنان اعلام کنند.

طی جلساتی میان ساترا و مدیران روبیکا مقرر شده است تا در ابتدا روبیکا ابزارهای نظارتی خود روی محتواهای تولید شده را بهبود ببخشد و فرایند را به‌گونه‌ای طراحی کند تا امکان پایش ماشینی تخلفات وجو داشته باشد.

همچنین باید دسته‌بندی موضوعی خود را به‌گونه‌ای طراحی و به روزرسانی کند که محتوای صوت و تصویر فراگیر آن به صورت دسته‌ای مجزا مشخص شود تا امکان پایش هوشمند ساترا نیز از این طریق وجود داشته باشد. از سوی دیگر سازمان صورت و تصویر فراگیر از روبیکا خواسته تا امکان دسترسی ساترا به منظور نظارت بر محتوای منتشر شده از طریق پلتفرم روبیکا را نیز فراهم کند.
روبیکا، شناخته شده‌ترین محصول توسکا است که در سال ۹۷ و به دنبال حضور چشمگیر در برنامه‌های صداوسیما، حواشی بسیاری برای آن ایجاد شد. به دنبال این حاشیه‌ها همراه اول به عنوان مالک توسکا اعلام کرد درباره فعالیت توسکا تصمیم‌گیری می‌کند؛ اما تاکنون خبری در باره تصمیم همراه اول منتشر نشده است.

در نامه‌‌ای که از سوی ساترا به روبیکا زده شده آمده است: «با عنایت به مشارکت کاربران در تولید و انتشار محتوا، مسئولیت اجتماعی روبیکا اقتضا دارد همانگونه که پیش از این ابزارهای معین مورد تایید ساترا در سالم سازی محتوا به کار گرفته شده بودند تا با استفاده از ظرفیت‌های ماشینی و انسانی برای دستیابی به نقطه مطلوب محتوایی و افزایش کیفیت و توسعه تنوع خدمات ارائه شده در این پلتفرم گام‌های عملیاتی برداشته شود. در ادامه مسیر نیز، روبیکا با قبول مسئولیت در قبال توسعه و بروزرسانی، بسته دوم اقدامات خود را آغاز خواهد کرد که دستیابی به موفقیت در آن را نیز نیازمند همراهی مسئولان محترم و فعالان عرصه فرهنگ و رسانه است تا خدماتی لایق مردم شریف ایران ارائه نماییم.»

روبیکا تلاش دارد به یک سوپراپ تبدیل شود و گفته می‌شود آگهی فروش پیام‌رسان سروش با هدف تمرکز صداوسیما بر روبیکا منتشر شده است. موضوع مالکیت روبیکا در روزهای اخیر مجددا در رسانه‌ها مطرح شده و هنوز اطلاعات مشخصی درباره سهامداران آن منتشر نشده است.

http://pvst.ir/7r7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو