skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کناره‌گیری فیلیمو و نماوا از انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدئو آنلاین

تحریریه پیوست

۱۷ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

فیلیمو و نماوا به عنوان دو پلتفرم اصلی نمایش ویدئو‌ی آنلاین (VOD) در اطلاعیه‌ای مشترک به طور رسمی از عضویت و فعالیت در انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدئو‌ی آنلاین کشور کناره‌گیری کردند. این دو شرکت دلیل اصلی این کناره‌گیری را کاهش کارایی این انجمن در پیگیری امور این صنف اعلام کرده‌اند. همچنین در این اطلاعیه یکی دیگر از دلایل اصلی اعلام رسمی این تصمیم، اطلاع‌رسانی‌های نادرست و انتشار آمار غیر‌واقعی در مورد این صنعت از سوی برخی اعضای این انجمن اعلام شده است.

به گزارش پیوست، به نظر می‌رسد اشاره فیلیمو و نماوا در این زمینه به مصاحبه‌های اخیر یکی دیگر از بازیگران این حوزه و از اعضای این انجمن در مورد اکران اینترنتی فیلم‌های به نمایش درنیامده در سینما به دلیل شیوع کرونا در کشور باشد.

در این اطلاعیه مشترک با اشاره به اینکه انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدئو آنلاین کشور در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ با هدف ایجاد یک تشکل صنفی منسجم برای پیشبرد چند جانبه صنعت VOD و IPTV  فعالیت خود را آغاز کرد، اعلام شده که در ابتدای تشکیل این کمیته با حضور مدیران پلتفرم‌های فعال آن دوران کشور (فیلیمو، نماوا، لنز، آیو، فیلم‌نت، کاناپه، آی‌سیما، تیوا، آسمان و…) جلسات این انجمن به صورت منظم و پایبندی به اصول تشکل‌های صنفی پیش می‌رفته، اما در نهایت پس از مدت کوتاهی این روند متوقف شد‌ه‌ است.

در این زمینه در اطلاعیه مشترک فیلیمو و نماوا آمده است: «با عدم تشکیل جلسات انجمن و تغییرات گسترده حوزه VOD و IPTV که در مدت کوتاهی به صورت موازی رقم خورد، عملا انجمن نه کارایی تعریف شده را داشت و نه از سوی اعضای فعال آن به رسمیت شناخته می‌شد. تا اندازه‌ای که در همان دوره نیز کناره‌گیری فیلیمو و نماوا به صورت شفاهی به اعضای انجمن اطلاع رسانی شده بود.» در ادامه این اطلاعیه تاکید شده که بعد از گذشت سه سال از تشکیل این انجمن با توجه به کارا نبودن فعالیت‌های آن و از سوی دیگر مطرح شدن اظهارنظرهای غیرکارشناسی از سوی برخی اعضای انجمن، این دو پلتفرم تصمیم‌ گرفته‌اند که به صورت رسمی هیچ‌گونه فعالیت صنفی در این انجمن نداشته باشند.  همچنین فیلیمو و نماوا با اشاره به این موضوع که مدت طولانی است که در امور انجمن دخالتی ندارند، تاکید کرده‌اند که هرگونه اظهارنظر از سوی اعضای انجمن در خصوص تصمیم‌گیری‌های جدید یا اعلام آمار و اطلاعات در حوزه سینما و فرهنگ مورد تایید این دو پلتفرم فعال در حوزه VOD نخواهد بود.

http://pvst.ir/7qi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو