skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کرونا تراکنش‌های کارتی را افزایش داد

تحریریه پیوست

۷ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تعداد تراکنش‌های کارتی طی هفته گذشته و پس از نگرانی از گسترش ویروس کرونا به صورت قابل توجهی افزایش یافته است، این افزایش تعداد تراکنش‌های بانکی در شرایطی صورت گرفته که بسیاری از کسب‌وکارها اعلام کرده‌اند که به دلیل گسترش ویروس کرونا و لغو بسیاری از برنامه‌های تفریحی و همایش‌ها زیان کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد هر چند که برخی از کسب‌وکارها با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند، در مقابل بخش دیگری از کسب و کارهای آنلاین که اقدام به فروش کالا می‌کنند با افزایش فروش مواجه بوده‌اند.

به گزارش پیوست، طبق گزارش‌ها و آمار جمع‌آوری شده از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و PSPها مشخص شد که تعداد تراکنش‌های خرید که به صورت آنلاین طی هفته اول اسفند در مقایسه با هفته اول بهمن‌ماه انجام‌ شده به صورت روزانه رشد قابل توجهی داشته است. در این دوره زمانی تعداد تراکنش‌های کارتی بدون حضور کارت (‌Not Card Present) یا تراکنش‌های انجام شده از طریق IPG به طور متوسط روزانه در حدود ۲ میلیون تراکنش افزایش یافته است.

بسیاری دلیل آن را استقبال از خرید آنلاین در شرایط فعلی کشور عنوان می‌کنند چرا که بسیاری از شهروندان ترجیح می‌دهند به‌جای مراجعه فیزیکی به فروشگاه‌ها کالاهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهند.نکته قابل توجه در این میان فقط افزایش تراکنش‌های غیرحضوری یا تراکنش‌های انجام شده از طریق IPG نیست؛ بلکه تعداد تراکنش‌هایی که از طریق پایانه‌های فروش نیز انجام شده است افزایش یافته است.

در همین زمینه مصطفی امیری، مدیرعامل شرکت پرداختی زریرپال به پیوست اعلام میکند که آنها رشد در زمینه تعداد تراکنش‌ها را تجربه میکنند.  امیری در این مورد به پیوست گفت:‌ «هنوز زود است که بگوییم این افزایش پرداخت به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور است؛ اما با توجه به اینکه در روزهای بهمنماه و به دنبال اجرای رمز دوم پویا، شاهد ریزش بیش از ۳۰ دصد تراکنشها بودیم ولی حالا شرایط برعکس شده و با افزایش تراکنشها مواجه هستیماو ادامه داد: «به طور کلی و با بررسیهایی که انجام دادهایم در حال حاضر فروشگاههای اینترنتی بیشتری رشد تراکنشها را داشته‌‌اند و بعد از آنها نیز ارائهکنندگان خدمات آنلاین با بیشتری رشد تراکنش مواجه بودهاندامیری نه به شکل صددرصد اما باور دارد که شیوع ویروس کرونا و نگرانی در این زمینه بسیاری از مردم را به سمت خرید آنلاین کشانده است.

طبق گزارش‌های شرکت‌های PSP مقایسه آمار هفته اول اسفند و هفته اول بهمن ماه نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های انجام شده روی پایانه‌های فروش در همین دوره زمانی روزانه بیش از ۵ میلیون افزایش یافته است. نکته قابل توجه و همچنین قابل پیش‌بینی این است که بیشترین خرید و بیشترین تراکنش‌ها روی پایانه‌های فروش نصب شده در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوزام بهداشتی بوده است.

مقایسه آمار تراکنش‌های شرکت‌های پی‌اس‌پی در هفته اول اسفند و هفته اول بهمن نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های به صورت روزانه بیش از ۷ میلیون تراکنش افزایش یافته است.

http://pvst.ir/7jg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو