skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

با شیوع ویروس کرونا:

کارت‌های بانکی و سوخت خود را ضدعفونی کنید

تحریریه پیوست

۷ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ اسفند ۱۳۹۸

نزدیک به یک هفته از اعلام شیوع ویروس کرونا توسط مقامات دولتی در ایران می‌گذرد. در چند روز گذشته در مورد راهکارهای پیشگیری از گرفتار شدن به این ویروس اطلاعات بیشماری، درست یا غلط در فضای مجازی دست به دست شده است. براساس آنچه که در این چند روز پزشکان متفاوت تاکید کرد‌ه‌اند، یکی از راهکارهای پیشگیری از کرونا، رعایت بهداشت عمومی و ضدعفونی کردن وسایلی است که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم. در میان این بمباران اطلاعاتی در مورد کرونا، سوالات و ابهاماتی نیز برای مردم ایجاد می‌شود از جمله اینکه آیا می‌توان کارت بانکی یا کارت سوخت را هم ضدعفونی کرد؟

به گزارش پیوست، هرچند که تاکنون پزشکان تاکید کرده‌اند که انتقال ویروس کرونا از طریق ذرات و قطراتی که با سرفه خارج می‌شوند، منتقل می‌شود و هنوز مشخص نیست ویروس پخش شده از طریق فرد بیمار در فضا یا سطوح تا چند ساعت زنده می‌ماند با این حال اگر می‌خواهید در کنار ضدعفونی کردن سطوح و ابزارهای مختلف، کارت‌ها بانکی و سوخت خود را نیز ضدعفونی کنید باید چند نکته را رعایت کنید.

کارشناسان بانکی اعلام می‌کنند که به نظر آنها ضدعفونی کردن کارت‌های بانکی و حتی کارت‌های سوخت مشکل ندارد و کاربران می‌توانند با استفاده از مقداری پنبه یا دستمال کاغذی یا استفاده از دستمال‌های مخصوص عینک که به موادضدعفونی‌کننده مانند الکل آغشته شده به آرامی سطح کارت خود را ضدعفونی و سپس آرام با دستمال کارت را خشک کنند. تاکید شده که به دلیل وجود مگنت در کارت‌های سوخت و بانکی برای ضدعفونی کردن سطوح آنها به هیچ وجه از ابزارهایی مانند اسکاچ استفاده نشود؛ چرا که این کار موجب وارد شدن آسیب جدی به کارت خواهد شد.

http://pvst.ir/7jj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو