skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل به کاربران ۹۸ کشور درمورد حمله جاسوس‌افزاری به آیفون هشدار داد

۲۱ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اپل در ۹۸ کشور جهان به کاربران آیفون هشداری ارسال کرده است که به احتمال حملات جاسوس‌افزاری اشاره می‌کند. این دومین هشدار مهم اپل در سال جاری است و شرکت در ماه آوریل نیز به کاربران ۹۲ کشور جهان هشدار داده بود.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ، اپل از سال ۲۰۲۱ چندین مرتبه برای کاربران آیفون هشدار امنیتی ارسال کرده است و تا به امروز براساس اطلاعاتی که در وبسایت این شرکت منتشر شده کاربران ۱۵۰ کشور را از خطرات احتمالی مطلع کرده است.

غول آمریکایی در هشدار اخیر خود به کاربران گفت: «اپل دریافته است که شما هدف یک حمله مزدوری جاسوس افزاری قرار گرفته‌اید که در تلاش است به آیفون متصل به اپل آی‌دی *** نفوذ کند.»

«احتمال دارد که این حمله به دلیل ماهیت یا کار شما، به طور ویزه شما را هدف گرفته باشد. اگرچه اطمینان کامل در شناسایی این حملات هیچگاه ممکن نیست اما اپل تا حد زیادی از این هشدار مطمئن است- لطفا جدی بگیرید.»

گزارش کاربران نشان می‌دهد که مالکان آیفون در هند هدف این هشدار جدید هستند. اپل در ماه اکتبر نیز هشدار مشابهی را برای چندین روزنامه‌نگار و سیاست‌مدار این کشور ارسال کرد. سازمان عفو بین‌المللی، یکی از گروه‌های حامی حقوق بشر، در پی هشدار قبلی به فعالیت جاسوس‌افزار پگاسوس خبر داد که توسط شرکت اسرائیلی NSO Group تولید شده است و از آن برای جاسوسی از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

گزارش عفو بین‌المللی نشان می‌دهد که این جاسوس‌افزار برخی از روزنامه‌نگاران برجسته هند را هدف گرفته است. کشور هند در سال جاری انتخابات سراسری را پشت سر گذاشت و همزمانی چنین حملاتی برای نفوذ به دستگاه روزنامه‌نگاران باعث نگرانی فعالان حقوق بشری و سیاست‌مداران شده بود.

اپل در پیام خود به کاربران متاثر از حملات سایبری بر اهمیت و حساسیت این حمله تاکید و اعلام کرد که افشای اطلاعات اضافی ممکن است به مخفی ماندن حملات بعدی کمک کند.

غول آمریکایی از سال گذشته و با بالا گرفتن حملات زبان خود در اشاره به این حملات را که پیشتر از آنها به عنوان حملاتی به نیابت از دولت یاد می‌کرد تغییر داده است و در هشدارهای جدید با عنوان حملات مزدوری از آنها یاد می‌کند.

https://pvst.ir/idn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو