skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رقیب شرکت ماهواره‌ای ایلان ماسک اینتل‌ست را به قیمت ۳.۱ میلیارد دلار خریداری کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بلومبرگ می‌گوید شرکت ماهواره‌ای SES برای رقابت بهتر با خدمت ماهواره استارلینک از اسپیس‌اکس شرکت ماهواره‌ای اینتل‌ست را به قیمت ۳.۱ میلیارد دلار خریداری می‌کند.

به گزارش پیوست، این قرارداد که حقوق مشروط را نیز شامل می‌شود توسط هیات مدیره هردو شرکت به تایید رسیده و سرمایه‌گذاران اینتل‌ست که ۷۳ درصد از سهام مشترک را نمایندگی می‌کنند با قرارداد موافقت کرده‌اند.

شرکت SES و اینتل‌ست سال گذشته مذاکراتی را برای قرارداد مشابه آغاز کردند اما پس از به بن‌بست خوردن توافق SES با سهام‌داران مهم درمورد آینده این کسب‌وکار مذاکرات متوقف شد. شرکت SES که مستقر در لوکزامبورگ است دولت این منطقه را به عنوان بزرگترین سهام‌دار خود دارد.

ترکیب این دو شرکت که به دنبال فعالیت در حوزه ارتباطات ماهواره‌ای خواهد بود در لوکزامبورگ مستقر می‌شود و به حضور پررنگ در ایالات متحده و به ویژه واشنگتن بزرگ ادامه می‌دهد.

قرارداد این دو شرکت پس از آن منعقد می‌شود که ترکیب‌های مشابه دیگری را در این بخش شاهد هستیم. دلیل اصلی این قرارداد‌ها سرمایه عظیم مورد نیاز برای ساخت ماهواره‌ها و ارسال آن به فضا است. شرکت ماهواره‌ای ویستا‌ست نیز در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که گروه هلدینگ اینمارست را خریداری می‌کند و یوتل‌ست فرانسه نیز در جولای ۲۰۲۲ از موافقت خود با ترکیب شرکت وان‌وب انگلستان خبر داد.

اینتل‌ست در سال ۲۰۲۲ با نصف کردن بدهی ۱۶ میلیارد دلاری خود از ورشکستگی بیرون آمد. این شرکت که در سال ۱۹۶۴ راه‌اندازی شد پیش از خصوصی‌سازی در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک کنسرسیوم درون دولتی فعالیت داشت و اولین گام‌های روی ماه را مخابره کرد.

https://pvst.ir/htq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو