skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آژانس جاسوسی اوکراین: تلگرام روبات‌های مهم آنها را مسدود کرده است

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آژانس جاسوسی اوکراین یا GUR روز دوشنبه اعلام کردهد که مدیریت پلتفرم پیام‌رسان تلگرام تعدادی از روبات‌های رسمی این نهاد که با خشونت ارتش روسیه مخالفت می‌کنند را مسدود کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، GUR طی بیانیه‌ای در تلگرام گفت: «امروز، مدیریت پلتفرم تلگرام بدون دلیل معقولی تعدادی از روبات‌های رسمی را که با خشونت ارتش روسیه علیه اوکراین مخالفت می‌کردند، از جمله روبات اصلی اطلاعات، مسدود کرده است.»

این نهاد در ادامه افزود که «با وجود مسدود شدن روبات-داده‌های شخصی شما امن است.»

روبات‌های تلگرامی اپلیکیشن‌هایی هستند که براساس یک سری دستورالعمل‌ها فعالیت می‌کنند و برای انجام یک سری کارهای مشخص برنامه‌ریزی می‌شوند. این روبات‌ها می‌توانند به جمع‌آوری اطلاعات و مکالمه با کاربران بپردازند.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام که در دبی مستقر است یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های شبکه اجتماعی است و توسط پاول دوروف،‌ بنیان‌گذار روسی راه‌اندازی شده است. دوروف در سال ۲۰۱۴ و پس از مخالفت با درخواست‌های دولت روسیه درمورد مسدود کردن جوامع مربوط به یک شبکه اجتماعی دیگر از این کشور خارج شد و سپس آن پلفترم را به فروش رساند.

پس از حمله گسترده روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲، تلگرام به ابزاری برای انتشار و دسترسی هر دو دولت به اطلاعات بدون فیلتر تبدیل شده است.

تقریبا تمامی رسانه‌های بزرگ، نهاد‌های دولتی و چهره‌های عمومی روسیه و اوکراین کانال‌هایی را در تلگرام دارند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، هرروز ویدیو‌هایی را در این پلتفرم منتشر می‌کند و نیروهای مسلح این کشور نیز در تلگرام درمورد حملات هوایی هشدار داده و اطلاعات مربوط به پیشروی ارتش را منتشر می‌کنند.کرملین نیز فعالیت‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را در این پلتفرم منتشر می‌کند.

https://pvst.ir/hte

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو