skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ثبت آزمایشی قراردادهای خرید و فروش از خرداد در سامانه خودنویس آغاز می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ثبت آزمایشی قراردادهای خرید و فروش املاک و مستغلات از خرداد ۱۴۰۳ در سامانه خودنویس آغاز می‌شود.

مهدی ساسانی، مدیر سامانه خودنویس در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرده است: تا خردادماه امسال ۱۴۰۳ نسخه اولیه قرارداد خرید و فروش در سامانه خودنویس رونمایی شود.

به گزارش پیوست به نقل از کانال سامانه خودنویس در پیام‌رسان بله، سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات در سال ۱۳۸۸ تحت عنوان ایران املاک آغاز به کار کرده است. از همان زمان وزارت راه و شهرسازی سامانه را از وزارت صمت دریافت کرد و مکلف شد تا دسترسی مردم به کد رهگیری رایگان بدون مراجعه به مشاوران املاک و مستغلات را ایجاد کند.

در ادامه آمده است به مدت ۱۴ سال اقدام خاصی روی این سامانه ایجاد نشده و با آغاز به کار دولت سیزدهم با بررسی سامانه مقرر شد تا سامانه جدید راه اندازی شود. زیرا به روز رسانی سامانه املاک و مستغلات عملاً ممکن نبود.

در حال حاضر اگر ملکی در سامانه املاک و اسکان ثبت نشده باشد امکان استفاده از سامانه خودنویس را برای عقد قرارداد ندارد.

پیشتر هم هادی عباسی‌اصل، معاون معاون وزیر راه و شهرسازی، در این باره گفته بود دریافت کد رهگیری برای قراردادهای اجاره بدون هزینه و فقط از طریق سامانه خودنویس امکان‌پذیر است و وزارت راه و شهرسازی این فعالیت را در ادامه‌ روند توسعه خدمات الکترونیک این وزارتخانه، انجام داده است. همچنین ثبت مبایعه‌نامه‌ها نیز از امسال به سامانه الکترونیکی خودنویس افزوده خواهد شد. فعلا این خدمات تنها در بخش اجاره ارائه می‌شود، اما در سال آینده، ثبت مبایعه‌نامه به عنوان گام دوم این طرح، به سامانه خودنویس اضافه خواهد شد. او این اقدام رل در راستای توسعه‌ دسترسی به خدمات آنلاین و تسهیل فرآیندهای مرتبط با املاک می‌داند.

 

https://pvst.ir/hr8
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو