skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ثبت قرارداد اجاره در سامانه خودنویس اجباری شد

سمانه سمیع تحریریه

۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۴۰۳، ثبت قراردادهای اجاره به منظور دریافت کد رهگیری، تنها از طریق سامانه الکترونیکی خودنویس انجام خواهد شد.

با هدف تجهیز الکترونیکی خدمات دولتی، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۴۰۳، ثبت قراردادهای اجاره به منظور دریافت کد رهگیری، تنها از طریق سامانه الکترونیکی خودنویس به نشانی khodnevis.mrud.ir انجام خواهد شد.

این کار با ماموریت و هدف آسان‌سازی فرآیند ثبت و پیگیری قراردادها و افزایش شفافیت در بازار املاک صورت می‌گیرد.

تا به امروز، بیش از ۱۲۵ هزار قرارداد اجاره واحد مسکونی و تجاری در این سامانه ثبت شده‌اند که از این تعداد، ۵۳۶ قرارداد در بازه زمانی ابتدای فروردین تا ۴ فروردین سال ۱۴۰۳ به ثبت رسیده است.

هادی عباسی‌اصل، معاون معاون وزیر راه و شهرسازی، تاکید کرد که از این پس، دریافت کد رهگیری برای قراردادهای اجاره بدون هزینه و فقط از طریق سامانه خودنویس امکان‌پذیر است و وزارت راه و شهرسازی این فعالیت را در ادامه‌ روند توسعه خدمات الکترونیک این وزارتخانه، انجام داده است. همچنین ثبت مبایعه‌نامه‌ها نیز از امسال به سامانه الکترونیکی خودنویس افزوده خواهد شد. او ادامه داد: این اقدام، در راستای توسعه‌ دسترسی به خدمات آنلاین و تسهیل فرآیندهای مرتبط با املاک است.

در حال حاضر، این خدمات تنها در بخش اجاره ارائه می‌شود، اما در سال آینده، ثبت مبایعه‌نامه به عنوان گام دوم این طرح، به سامانه خودنویس اضافه خواهد شد.

کاربران می‌توانند از پیام‌رسان‌های ایتا و بله، فیلم‌های آموزشی مربوط به نحوه استفاده از سامانه خودنویس را مشاهده کنند.

https://pvst.ir/hlo
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو