skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آمریکا خواستار سه سال زندان برای مدیرعامل سابق بایننس شد

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارشی از بلومبرگ می‌گوید وزارت دادگستری ایالات متحده یک حکم زندان ۳۶ ماهه را برای ژنگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل سابق صرافی رمزارزی بایننس، پیشنهاد کرده است.

به گزارش پیوست، وزارت دادگستری ایالات متحده در مستنداتی که به دادگاه ارائه کرده است می‌گوید این مجازات «نه تنها پیامی برای ژائو، بلکه برای جهان است.» این نهاد در ادامه می‌گوید که قیمت نقض مقررات آمریکا «باید قابل توجه باشد تا به خوبی ژائو را برای اقدامات مجرمان مجازات کرده و مانع دیگران شود.»

شرکت بایننس سال گذشته به نقض مقررات پول‌شویی و تحریم‌های ایالات متحده اعتراف کرد و علاوه بر موافقت با پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری با نظارت مقامات بر این صرافی موافقت کرد. ژائو نیز پس از اعتراف به جرم از مدیرعاملی شرکت کنار نشست.

مجازات سه سال زندان برای مدیرعامل سابق بایننس دو برابر آن چیزی است که پیش از این برای او انتظار می‌رفت.

پرونده ژائو دومین پرونده بزرگ رمزارزی است که مقامات آمریکایی در سال جاری به دادگاه برده‌اند.

دادستان‌ها در پرونده مربوط به سم بنک‌من فرید نیز در ابتدا خواستار ۵۰ سال زندان برای نقش او در فروپاشی FTX در سال ۲۰۲۲ شدند. دستورالعمل‌های مجرمانه مربوط به پرونده بنک‌من فرید امکان مجازاتی تا سرحد ۱۰۰ سال زندان را فراهم می‌کرد اما در نهایت در ماه مارس حکم ۲۵ سال زندان برای مدیرعامل سابق FTX صادر شد.

بایننس پس از اعتراف به جرایم خود به تغییرات ساختاری و شفاف‌سازی متعهد شده و همچنین یک دفتر مرکزی بین‌المللی را راه‌اندازی می‌کند. این صرافی به تازگی و پس از مدت‌ها انتظار اجازه ارائه کامل خدمات خود را در دبی دریافت و با واگذاری حق کامل رای در شعبه این شرکت در دبی موافقت کرد.

https://pvst.ir/hqv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو