skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل بایننس به پولشویی اعتراف کرد و از سمت خود استعفا داد افزایش ریسک انجام معاملات در دوره جابه‌جایی

۱ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل بایننس استعفا

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بزرگ‌ترین صرافی ارزدیجیتال دنیا به تخلفات خود در زمینه پولشویی اعتراف کرد و با استعفا از سمت خود، ریچارد تنگ را به عنوان مدیرعامل جدید معرفی کرد. این اتفاق می‌تواند تاثیر زیادی روی نوسان بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد و کارشناسان به معامله‌گران توصیه کرده‌اند در این شرایط محتاط‌تر عمل کنند.

به گزارش پیوست، بعد از گذشت مدت‌ها از درگیری‌های بایننس با سیستم قضایی آمریکا، مدیرعامل این صرافی که یکی از مشهورترین چهره‌های فضای ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید، از سمت خود استعفا داد.

در این بین صرافی بایننس ۱۰ جفت‌ معاملاتی مهم مانند Filecoin، Axie Infinity، Aptos را از فهرست خود خارج کرده است. جفت‌هایی که به نظر می‌رسد با استیبل‌کوین بایننس (BUSD) مرتبط بوده‌اند و این اتفاق در کنار استعفای ژائو، بخشی از توافق بایننس با وزارت دادگستری آمریکا است. به همین ترتیب بایننس از بازار آمریکا خارج می‌شود.

مدیرعامل بایننس با اتهاماتی مانند راه‌اندازی تجارت انتقال پول بدون مجوز و نقض محدودیت‌ها مواجه بود که در نهایت منجر به جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری شرکت بایننس و ۵۰ میلیون دلاری ژائو شد. هرچند که چانگ پنگ ژائو دیگر سمت اجرایی در بایننس ندارد اما سهام خود را در شرکت حفظ می‌کند. به همین ترتیب ژائو به عنوان سهام‌دار و مشاور می‌تواند در کنار تیم بایننس حضور داشته باشد.

ژائو که بیشتر با نام CZ شناخته می‌شود، ریچارد تنگ را به عنوان مدیرعامل جدید معرفی کرده است. او در مورد ریچارد تنگ معتقد است تجربه سه دهه‌ای در خدمات مالی و نظارتی تنگ می‌تواند بایننس را در دوره رشد بعدی خود هدایت کند و این صرافی را با معیارهایی مانند امنیت، شفافیت منطبق کند.

این جابه‌جایی به دلیل اینکه در بزرگ‌ترین صرافی ارزدیجیتال دنیا (از نظر حجم معاملات) در حال انجام است و CZ هم یکی از مشهورترین افراد در بین جامعه ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید، می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی قیمت‌های ارزهای دیجیتال داشته باشد. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند در این زمان و تا مشخص شدن نتیجه این جابجایی‌ها، معامله‌گران محتاطانه‌تر عمل کرده و مواقب موقعیت‌های معاملاتی خود باشند. چراکه در این شرایط احتمال تغییرات قیمتی و نوسان‌های شدید، بیشتر است.

https://pvst.ir/ggu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو