skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری باید از ۳۰۰ متر به ۱۰۰ متر برسد

۲۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات گفت اپراتورهای فیبر نوری باید امسال پوشش فیبر نوری را از ۳۰۰ متر به ۱۰۰ متر کاهش دهند.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اولین جلسه بررسی پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در سال ۱۴۰۳ در حضور جمعی از مدیران اپراتورهای ارتباطی گفت: برای افزایش آمار اتصال کاربران به فیبر نوری باید پوشش از ۳۰۰ متر به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، زارع‌پور تاکید کرد که اپراتورها باید حتما امکان ارائه سرویس اینترنت با سرعت تا هزار مگابیت بر ثانیه را برای مشترکین فراهم کنند.

او هدف امسال این پروژه را رسیدن به پوشش دو برابری یعنی ۱۴ میلیونی دانست و اضافه کرد برای رسیدن به اهداف تعیین شده و ۶ برابر شدن مشترکین فیبر نوری نیاز به بازنگری در طراحی و مدل اجرایی پروژه است.

وزیر ارتباطات در ادامه از اپراتورهای حاضر در این جلسه خواست برای مناطقی که در نقشه سامانه iranfttx.ir سبز می‌شود، در کمترین زمان ممکن و حداکثر تا یک ماه، سرویس فیبرنوری را راه‌اندازی کنند.

زارع‌پور امسال را سال طلایی پروژه فیبر نوری دانست و گفت: عمده سختی‌ها و ناهمواری‌ها پشت سر گذاشته شده است و مسیر پیش روی این پروژه اکنون هموار شده که آخرین آن مصوبات خوبی است که در حمایت از پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در قانون بودجه کشور وضع شده است که مهم‌ترین آنها الزام قانونی به صدور مجوز حفاری و نصب تجهیزات توسط شهرداری‌ها و ادارات کل راهداری ظرف ۱۵ روز برای اپراتورهای مورد تایید وزارت ارتباطات است.

امیر لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این جلسه گزارشی از میزان پیشرفت این پروژه و مشکلات پیش رو ارائه کرد و گفت: تعداد شهرهایی که در آنها پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها آغاز یا نهایی شده به ۴۳۰ شهر و میزان حفاری به بیش از ۷۰۰۰ کیلومتری رسیده است و همچنین میزان پوشش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار به بیش از ۷ میلیون پوشش در ابتدای سال ۱۴۰۳ رسیده است.

https://pvst.ir/how

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو