skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور: سال ۱۴۰۳ به ۱۴ میلیون پوشش فیبر نوری خواهیم رسید

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۷ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وزیر ارتباطات خبر داد تعداد پوشش‌های فیبر نوری از مرز ۷ میلیون عدد گذشته است. او وعده داد در سال آینده این میزان ۲ برابر خواهد شد و پوشش‌های فیبر نوری به ۱۴ میلیون عدد خواهد رسید.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در این رابطه توضیح داد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که در بخش ارتباطات دنبال می‌شود پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها است. سال گذشته در همین زمان ۲.۵ میلیون پوشش داشتیم اما در حال حاضر تعداد پوشش‌ها از ۷ میلیون عبور کرده و تقریباً ۳ برابر شده است. امسال توانستیم به پوشش فیبرنوری ۴.۵ میلیون عدد اضافه کنیم. تلاش ما این است که برای سال آینده این ۷ میلیون دو برابر شود و تقریباً به حدود ۱۴ میلیون برسیم.

زارع‌پور افزود: تصمیم داریم تا پایان دولت پوشش شهرها تمام شود و این امکان برای مردم در همه شهرها فراهم شود.

وزیر ارتباطات وعده داد پوشش فیبر نوری در شهرهای استان تهران تا شهریور ماه تکمیل می‌شود: در حال حاضر پوشش فیبر نوری در بیش از ۴۰ شهر تهران شروع شده، اپراتورها مشخص شده‌اند و پروژه حدود ۳۰ درصد پیشرفت کرده‌ است. جلساتی با استاندار تهران داشتیم و مشکلات را بررسی کردیم و قرار شد مشکلات شهرهای استان تهران حل شود، اگر شهرداران و فرمانداران همکاری کنند این آمادگی را داریم که تا هفته دولت سال آینده پوشش فیبرنوری شهرهای استان تهران را تمام کنیم.

پهنای باند کشور بیش از نیاز است

او بدون اینکه اشاره‌ای به میزان پهنای باند ورودی به کشور کند گفت: در حال حاضر ما ۲.۵ برابر نیاز کشور پهنای باند داریم اما مساله در لایه دسترسی نقاطی است که تقاضا زیاد می‌شود و این لایه باید آن را پاسخ دهد برای همین حتماً در نقاطی که ترافیک بیشتر می‌شود به صورت ویژه‌ای نیاز کاربران را تأمین می‌کنیم.

زارع پور ادامه داد: توسعه شبکه مادر مخابراتی کشور پیش روی ماست. از ابتدای دولت تا الان بیش از ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه اضافه شده است و انشاالله این مسیر ادامه دارد تا بتوانیم شبکه را در همه لایه‌ها یعنی از لایه دسترسی و لایه تجمیع داخل شهرها توسعه دهیم.

پوشش ۱۰ درصدی نسل پنجم تا پایان ۱۴۰۳

وزیر ارتباطات در خصوص پیشرفت نسل پنجم نیز گفت: انشاالله تا آخر سال آینده از سه چهار درصد پوشش نسل پنجم به حداقل ۱۰ درصد برسیم. در مورد افزایش تعرفه‌ای که صورت گرفت نیز یکی از شروطی که برای اپراتورها گذاشتیم این بود که بتوانند تا سال آینده پوشش نسل پنجم را به حداقل ۱۰ درصد برسانند.

https://pvst.ir/hjf
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو