skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

با بالا گرفتن احتمال ممنوعیت تیک‌تاک، مطالعه آکسفورد از فواید این شبکه اجتماعی برای کسب‌وکار اقلیت‌ها می‌گوید

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

با اینکه تیک‌تاک در حال حاضر به دلایل امنیت ملی برای باقی ماندن در فروشگاه‌های اپلیکیشن آمریکا تلاش می‌کند اما کسب‌وکارهای کوچک و متوسط (SMB) می‌گویند این اپلیکیشن برای موفقیت آنها در بازاری شلوغ نقش حیاتی دارد.

به گزارش پیوست، مطالعه‌ای از بخش اقتصادی آکسفورد نشان می‌دهد که کسب‌وکارهای سیاه‌پوستان، لاتین‌ تبار‌ها و آسیایی/اقیانوسیه این اپلیکیشن را یک مجرای حیاتی تلقی می‌کنند. تیک‌تاک برای بررسی تاثیر خود بر پهنه تجاری ایالات متحده هزینه این مطالعه را پرداخت کرده است.

این مطالعه می‌گوید «شبکه اجتماعی فرصت‌هایی را در اختیار این کسب‌وکارها می‌گذارد که در گذشته از آن محروم بوده‌اند. موانعی مثل دسترسی به سرمایه، قرارداد با شرکت‌های بازاریابی و دسترسی به رسانه همگی در صورت تبلیغ توانمندی‌ها در تیک‌تاک اهمیت کمتری پیدا می‌کنند.»

این گزارش همچنین تصریح می‌کند که SMBهای تحت مالکیت اقلیت‌ها به قراردادهایی با برند‌ها دسترسی دارند که در غیر این صورت امکان دسترسی به آنها وجود نداشت. طبق گزارش آکسفورد: «حدود نیمی (۴۵ درصد) از SMBهای متعلق به گروه‌های اقلیتی می‌گویند تیک‌تاک همکاری‌ها و اسپانسر‌های مناسبی را برای آنها امکان‌پذیر ساخته و بدون این اپلیکیشن امکان آن وجود نداشت.»

مالکان کسب‌وکارهای کوچک از جمله برندون هرست، مدیرعامل شرکت Brandon the Plant Guy، معتقدند که ممنوعیت تیک‌تاک آنها را متحمل ضرر سنگینی می‌کند. هرست می‌گوید تیک‌تاک امکان نفوذ چشمگیری را برای SMBها فراهم کرده است و در دیگر اپلیکیشن‌ها چنین امکانی فراهم نیست.

هرست می‌گوید: «به نظر من آنها (قانون‌گذاران) تصور می‌کنند که اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی زیادی وجود دارد و ما می‌توانیم به اپلیکیشن دیگری ملحق شده و همچنان کسب‌وکارمان را ترویج کنیم. بعید است بدانند که تیک‌تاک قابلیت منحصر‌به‌فردی برای نفوذ در بین مردم دارد که در هیچ اپلیکیشن دیگری موجود نیست.»

گزارشی از Business Wire نیز ادعای هرست را تایید کرده و تصریح می‌کند که تیک‌تاک میزان مشارکت بیشتری را به نسبت اینستاگرام ممکن می‌کند. مالی برک، یکی از تحلیلگران ارشد شرکت فروشگاهی Capterra، می‌گوید: «SMB در تیک‌تاک عملکرد خوبی دارد. عمده آنها بازده مثبت در ازای هزینه تبلیغات، افزایش فروش برآمده از تیک‌تاک و مشارکتی فراتر از آنها در دیگر اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی از جمله اینستاگرام و فیسبوک دریافت می‌کنند را شاهد هستند.»

شرکت Capterra همچنین عملکردی قدرتمند را در سال ۲۰۲۴ برای تیک‌تاک پیش‌بینی کرده است و نظرسنجی از SMBها نشان می‌دهد که آنها هزینه‌کرد بازاریابی خود در این پلتفرم را در ادامه سال افزایش می‌دهند. اگرچه روشن نیست که گزارش‌های مربوط به کمک تیک‌تاک به SMBها بتواند از ممنوعیت احتمالی جلوگیری کند اما نمی‌توان ۲۴ میلیارد دلار فعالیت اقتصادی برآمده از اپلیکیشن را نادیده گرفت.

گزارشی از تک‌کرانچ نیز می‌گوید اگرچه لایحه ممنوعیت به سرعت در کنگره تصویب شد اما پیش‌بینی مربوط به مجلس سنا آنچنان مثبت نیست. سناتور‌هایی مثل ماریا کانتول، نماینده دموکرات و رئیس کمیته بازرگانی سنا، با وجود اعتراف به نگرانی‌های امنیت ملی می‌گویند که در صورت تصویب این لایحه باید در انتظار به چالش کشیده شدن آن از لحاظ نقض اولین متمم قانون اساسی آمریکا باشیم.

سناتور کانتول در ایمیلی به تک‌کرانچ گفت: «اینها تهدید‌های امنیت ملی هستند و خوب است که نمایندگان هر دو طیف سیاسی آن را جدی می گیرند، پس از رای امروز مجلس، با همکارانم در سنا و کنگره صحبت می‌کنم تا راهی مطابق با قانون اساسی و حامی آزادی‌های شهروندی را برای ادامه مسیر پیدا کنیم.»

https://pvst.ir/hor

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو