skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همراه اول سهام دیجیکالا را می‌خرد + به‌روزرسانی

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

همراه اول به زودی با خرید سهام سرآوا و بنیان‌گذاران دیجی‌کالا تبدیل به سهامدار عمده بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور می‌شود.

به گزارش پیوست، هر چند فرایند واگذاری سهام و خرید آن نهایی نشده است اما طبق شنیده‌های پیوست هم‌اکنون مراحل نهایی این واگذاری در حال انجام است.

در صورت نهایی شدن این خرید، این دومین خروج بنیان‌گذاران یک استارت‌آپ پس از خروج میلاد منشی‌پور از تپسی، به شمار می‌آید. هم‌اکنون بنیان‌گذاران دیجی‌کالا یعنی سعید و حمیدی محمدی در مجموع ۳۲.۳۶ درصد سهام دیجی‌کالا را به خود اختصاص داده‌اند و سهم سرآوا از دیجی‌کالا ۲۵.۰۳ درصد است از همین رو در صورتی که همراه اول موفق به خرید سهام بنیان‌گذاران و سرآوا شود، تبدیل به سهامدار اصلی دیجی کالا خواهد شد.

سعید و حمید محمدی، بنیان‌گذاران دیجی کالا

دیجی‌کالا بیش از ۴ سال است که تلاش می‌کند موفق به عرضه سهام خود در بورس شود اما طی سال‌های گذشته همواره با شکست مواجه شده است حال به نظر می‌رسد بنیان‌گذاران پس از شکست در عرضه سهامشان در بورس و خروج از این سرمایه‌گذاری می‌خواهند با فروش سهام خوداحتمالا به صورت کامل از دیجی‌کالا خارج کنند.

سال گذشته با تغییر ساختار مدیریتی دیجی‌کالا تا حدودی مسیر این خروج فراهم شد. بنیان‌گذاران به صورت کامل مدیریت هلدینگ دیجی‌کالا را به دست گرفتند و مسعود طباطبایی را به عنوان مدیرعامل مارکت‌پلیس دیجی‌کالا انتخاب کردند.

به‌روزرسانی

حمید محمدی، هم‌بنیانگذار و رئیس هیات مدیره گروه دیجی‌کالا در اکانت شخصی خود اعلام کرد واگذاری سهام دیجی‌کالا به هیچ شرکتی، نهایی نشده است. محمدی نوشت: «ما در ماه‌های گذشته مذاکراتی را با تعدادی از سرمایه‌گذاران برای جذب سرمایه در دیجی‌کالا داشته‌ایم که یکی از این شرکت‌ها حرکت اول (شرکت سرمایه‌گذاری همراه اول) بوده. هیچ یک از این مذاکرات به نتیجه قطعی نرسیده. مثل همیشه اخبار جذب سرمایه را به اطلاع عموم و همکاران‌مان خواهیم رساند.»

 

https://pvst.ir/hoo

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو