skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

فیبر نوری مبین‌نت به گلوگاه رسید

تحریریه پیوست

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیبر نوری مبین‌نت در گلوگاه با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و فرماندار این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت، آیین افتتاح اولین اتصال پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTx) در شهرستان گلوگاه استان مازندران با حضور امیر لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و علیرضا صیدی، مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت، برگزار شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این مراسم از عملکرد دولت در توسعه پروژه شبکه ملی اطلاعات گفت: «زیرساخت یکی از لایه‌های شبکه ملی است و پروژه فیبر نوری بر همین اساس راه‌اندازی شده است. کشور ما دچار یک عقب‌ماندگی در توسعه فیبر نوری بوده و اکنون نیاز به جبران زمان از دست رفته است. این پروژه تا به امروز حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته و با پیاده‌سازی کامل آن سرعت اینرتنت به ۱۰۰ برابر سرعت فعلی می‌رسد.»

به گفته لاجوردی پیاده‌سازی زیرساخت در بستر شهرستان گلوگاه به عنوان فاز اول انجام شده و گام بعدی رساندن فیبر نوری به منازل مردم است که مبین‌نت تا یک ماه بعد از زمان درخواست کاربران متعهد به تحویل آن است.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت از توسعه پروژه فیبر نوری در شهرستان گلوگاه گفت: «حدود ۷۰۰۰ خانوار به شبکه فیبر نوری مبین‌نت وصل شده‌اند و جهت تحقق این موضوع ۱۶ کیلومتر حفاری و ۲۲ کیلومتر فیبر نوری پیاده سازی شده است. در مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری طی این پروژه در شهرستان گلوگاه انجام شده است.»

مهدی داوودی، فرماندار شهرستان گلوگاه هم در این مراسم از بهره‌برداری پروژه فیبر نوری در کوتاه‌ترین زمان گفت: «تمام مراحل این پروژه طی دی ماه ۱۴۰۲ تا فروردین ۱۴۰۳ با موفقیت انجام شد. از شهریور ۱۴۰۰ تا به امروز ۱۰ پروژه به ارزش ۵۸ میلیارد تومان در راستان تامین پوشش اینترنت در دوردست‌ترین نقاط این شهرستان انجام شده است.»

مدیر شرکت ارتباطات مبین‌نت در ادامه از تلاش این شرکت برای ایجاد بستر هوشمندسازی شهرستان‌ها گفت: «مبین‌نت به عنوان یکی از راهبران هوشمندسازی شهرستان‌ها و صنایع کشور در کنار پروژه فیبر نوری به دنبال هوشمندسازی شهرستان‌های تحت تعهدش است و ما می‌توانیم با ارائه سرویس‌هایی همچون هوشمندسازی سیستم پایش حریق، ساختمان‌ها، معابر و چراغ‌های راهنمایی و دیگر موارد بر بستر فیبر نوری، طعم شیرین این زیرساخت جدید را به کام مردم رسانده تا علاوه بر سرعت بالا، ظرفیت‌های گوناگون آن را لمس کنند.»

در پایان این مراسم تست سرعت فیبر نوری ابتدا در اداره برق شهرستان گلوگاه انجام شد و سرعت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه به ثبت رسید. پس از آن سرعت در محل یک گیم‌نت به عنوان کسب و کار محلی تست شد و به بالای ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه رسید.

در حاشیه این مراسم نیز جلسه هماهنگی فیبر نوری استان مازندارن برگزار شد و در آن تفاهم‌نامه اجرای پروژه فیبرنوری بین شرکت ارتباطات مبین‌نت و شهرداری‌های محمودآباد و سرخرود به امضا رسید.

 

 

 

https://pvst.ir/hok

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو