skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اولین بهره‌برداری از فیبر نوری مبین‌نت در استان مازندران

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

فیبر نوری مبین‌نت در شهرهای ساری و بابلسر با حضور وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مبین‌نت، آیین افتتاح پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx) ویژه شهرهای ساری و بابلسر توسط شرکت ارتباطات مبین‌نت و با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران و علیرضا صیدی مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت، در محل استانداری مازندران و به‌صورت همزمان و برخط در  شهر بابلسر برگزار شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، گزارشی از عملکرد دولت ارائه کرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات از موضوعات کلیدی و مهم وزارتخانه است و در قالب این طرح ملی، شبکه‌ای پرسرعت، امن و باکیفیت در گستره ایران توسعه می‌یابد و خدمات دیجیتال بخش دولتی و خصوصی بر بستر آن به مردم ارائه می‌شود.

علیرضا صیدی، مدیرعامل مبین‌نت در خصوص فعالیت‌های این شرکت در پروژه ملی فیبر نوری مازندران گفت: استان مازندران یکی از استان‌های تحت تعهد پوشش ماست و اتصال ۲۰۵ هزار خانوار استان طی این پروژه به شبکه فیبر نوری محقق خواهد شد. در حال حاضر، شبکه فیبر نوری شهر بابلسر به بهره‌بردرای رسیده و بیش از ۱۹ هزار خانوار در این شهر تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند و به این منظور ۴۸ کیلومتر حفاری و شبکه‌سازی در این شهر انجام شده است.

صیدی افزود: به طور کلی بر اساس برنامه‌ریزی، در استان مازندران ۳۲۷ کیلومتر حفاری در ۶ شهرستان و ۱۷ شهر انجام می‌شود که از شهریورماه ۱۴۰۲ تاکنون حدود ۹۶ کیلومتر فیبرکشی در استان مازندران انجام شده است. عملیات اجرایی پروژه در شهر ساری را نیز در مرداد ماه امسال آغاز کردیم و تا پایان شهریور ۱۴۰۳ پوشش فیبر نوری در ساری نیز به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

سیدمحمود حسینی پور، استاندار مازندران نیز در ادامه این مراسم گفت: «استان مازندران با توجه به شرایط خاص جغرافیایی که دارد، در طول سال حدود ۴۰ میلیون مسافر و گردشگر را پذیراست. از این رو توسعه شبکه زیرساخت ارتباطی یکی از اولویت‌های استان است و با رشد پهنای باند شبکه ارتباطی و توسعه دسترسی به اینترنت در روستاها در دست اقدام است.

در این مراسم، تست سرعت چند صد مگابیتی اینترنت فیبر نوری مبین‌نت در شهر بابلسر و ساری در حضور وزیر ارتباطات و استاندار مازندران انجام شد و سرعت دانلود و آپلود به بالای ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه رسید.

در پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها، شهرهای غرب استان مازندران بخشی از تعهد پوشش مبین‌نت را در برگرفته و در حال حاضر اینترنت فیبر نوری شهر بابلسر به طور کامل به بهره‌برداری رسیده است. در سایر شهرهای استان مازندران از جمله ساری و گلوگاه نیز فاز اول پروژه به سرانجام رسیده و در آینده نزدیک دسترسی کامل بر بستر شبکه فیبر نوری در این شهرها نیز محقق می‌شود.

https://pvst.ir/h9k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو