skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعتراف ماسک به زیان مالی پست‌هایش برای شبکه اجتماعی اکس

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک معترف است که پست‌های او در شبکه‌ اجتماعی اکس، توییتر سابق، بیشتر از کمک به شرکت باعث زیان مالی به آن شده است. این اظهارات در بیانیه‌ای به دادگاه که روز ۲۷ مارس علنی شد بیان شده است. مالک اکس می‌گوید «درک چندانی» از پرونده مورد نظر ندارد.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، بن برادی ۲۲ ساله پاییز سال گذشته از ماسک به دلیل افترا شکایت کرده و مدعی است که مالک اکس نظریه توطئه‌ای را ترویج داده که او را به عنوان فردی دخیل میان دعوای گروه‌های راست افراطی جا می‌زند. وکیل ماسک چندین مرتبه خواستار محرمانه ماندن این بیانیه شده است اما قاضی با این مساله مخالفت کرده است.

وکیل برادی از ماسک درمورد خرید توییتر و تاثیر آن بر استفاده او از سایت سوال کرده است. ماسک در پاسخ می‌گوید که پست‌های او «پیش و پس از خرید در واقع تغییری نکرده‌اند» اما معترف است که رفتارش احتمالا بیشتر از سود به ضرر اکس تمام شده است.

او می‌گوید: «و درمورد آسیب‌های خودساخته و بار اضافی، فکر می‌کنم که من احتمالا بیشتر از کمک به شرکت آسیب مالی به آن وارد کرده‌ام،‌اما بدون شک- من پست‌هایم را براساس نفع مالی تنظیم نمی‌کنم بلکه براساس چیزی که باور به جذابیت یا اهمیت یا سرگرم‌کننده بودن آن دارم.»

ماسک چندین مرتبه از دلیل پیگیری قضایی برادی و جزئیات پرونده اظهار سردرگمی کرده است. او در یکی از موارد وکیل برادی را به دلیل دنبال کردن این پرونده به نوعی اخاذی متهم کرده بود. ماسک می‌گوید: «آنچه تصویر می‌کنم این است که در حقیقت شما با این کار در پی مقدار زیادی پول هستید.»

تمرکز این پرونده بر چندین توییت ماسک در تابستان سال گذشته است که نظریه توطئه‌ای از طیف افراطی راست‌گرا در آمریکا را ترویج کرده و برادی را به یک دعوا میان دو گروه راست‌گرا مرتبط می‌داند.

پس از این مساله تعداد زیادی از کاربران آنلاین نیز از این نظریه استقبال کرده و برادی را یک مامور مخفی دولت خطاب کردند. ماسک با افرادی که این نظریه را در اکس ترویج داده‌اند صحبت کرده و با نتیجه‌گیری آنها درمورد درگیری و ساختگی بودن آن موافقت کرده است. ماسک در تاریخ ۲۷ ژوئن در پاسخ به پستی که حاوی ویدیو این درگیری بود گفت که برادی احتمالا بخشی از یک عملیات سیاه‌نمایی است. اما در حقیقت برادی به اشتباه به عنوان یکی از افراد حاضر در این ویدیو شناسایی شده است.

ماسک در توییت خود گفته بود: «به نظر می‌رسد که یکی دانشجوی کالج است (که می‌خواهد به دولت بپیوندد) و دیگری احتمالا یک عضو آنتیفا،‌اما احتمالا با یک سیاه‌نمایی روبرو هستیم.»

وکیل برادی مستقیما به این توییت اشاره کرده و ماسک می‌گوید پست او از آنجایی که پاسخی به پست دیگران بوده بازخورد چندانی نداشته است.

به گفته ماسک «پاسخ‌ها ۱۰۰ برابر کمتر از توییت اصلی جلب توجه می‌کنند. پس به وضوح این کار برای جذب درآمد تبلیغاتی نیست. در واقع خریداران تبلیغات برای محتوای تنش‌زا تبلیغات نمی‌گیرند.»

وکیل برادی می‌گوید با توجه به جایگاه و شهرت ماسک، پاسخ او باعث جلب توجه بیش از یک میلیون نفر شده اما ماسک مدعی است که توییتر با پنج تا هشت هزار میلیارد بازدید در سال به گونه‌ای است که یک بازدید یک میلیونی اهمیت چندانی در پلتفرم ندارد.

 

https://pvst.ir/hnw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو