skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شکایت ایلان ماسک از سم آلتمن و اوپن‌ای‌آی شرکتی که قرار بود عامل‌المنفعه باشد به ماشین سود مایکروسافت تبدیل شده است

۱۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایلان ماسک با طرح شکایتی علیه اوپن‌ای‌آی و مدیرعامل آن، سم آلمتن، مدعی شده که اتحاد چند میلیارد دلاری سازنده ChatGPT با مایکروسافت ماموریت اصلی این استارت‌آپ را که ساخت سیستم‌های هوش مصنوعی برای نفع بشر بود، از ریل خود خارج کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از فایننشال تایمز، در مستندات شکایتی که وکلای ماسک روز پنجشنبه به دادگاهی در سن فرانسیسکو ارائه کردند آمده است: «شرکت اوپن‌ای‌آی در عمل به یک زیرمجموعه بسته برای بزرگترین شرکت فناوری جهان، مایکروسافت، تبدیل شده است.»

«با هیات مدیره جدید، [این استارت‌آپ] نه نتها در حال توسعه AGI است بلکه آن را برای به حداکثر رساندن سود مایکروسافت تنظیم می‌کند و نه نفع بشریت.»

اوپن‌ای‌آی از اظهارنظر در این باره خودداری کرده و فایننشال تایمز هنوز موفق به دسترسی به ماسک نشده است.

ثروتمندترین فرد جهان و مالک یکی از شرکت‌های رقیب اوپن‌ای‌آی، یکی از افرادی است که سال ۲۰۱۵ این شرکت را بنیان‌گذاری کردند و قرار بر این بود که یک سازمان عامل‌المنفعه برای ساخت «هوش مصنوعی عمومی» به گونه‌ای‌ امن باشد.

با این حال سه سال بعد ماسک در پی اختلافاتی از هیات مدیره اوپن‌ای‌آی جدا شد و کمی بعد از جدایی ماسک یک بازوی سود محور برای این شرکت شکل گرفت. مایکروسافت تا به امروز بیش از ۱۳ میلیارد دلار روی این بازوی سود محور سرمایه‌گذاری کرده و ناظران رقابتی مختلفی در آمریکا، انگلستان و اتحادیه اروپا این مساله را تحت بررسی دارند.

مایکروسافت از هوش مصنوعی ساخته اوپن‌ای‌آی در محصولات مختلف خود استفاده کرده است و مدیران ارزشمندترین شرکت فناوری جهان از این روند به عنوان یک همکاری مهم یاد کرده‌اند. در پی موفقیت هوش مصنوعی، مایکروسافت در سال جاری با پشت سر گذاشتن اپل به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل شد.

https://pvst.ir/hco

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو