skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هواوی در سال ۲۰۲۶ به دلیل معامله با ایران و نقض تحریم‌های آمریکا به دادگاه می‌رود

۱۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که پس از پایان ناموفق مذاکرات برای توافقی در خارج از دادگاه، شرکت هواوی باید در ژانوی سال ۲۰۲۶ پیرامون اتهاماتی که گمراه‌کردن بانک‌ها در مورد معامله با ایران را شامل می‌شود، به دادگاه برود.

به گزارش پیوست، الکساندر سالومان معاون دادستان ایالات متحده روز پنجشنبه در کنفرانسی به قاضی ان دانلی گفت که «مذاکرات برای توافق خارج از دادگاه بی‌نتیجه پایان یافتند» و باید تاریخی برای دادگاه مربوطه مشخص شود.

به گفته قاضی تاریخ مناسب برای این پرونده ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۶ است.

این پرونده که مدت‌ها است روابط به تنش میان آمریکا و چین دامن زده در سال ۲۰۱۸ و احضاریه‌ای برای منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی، که در ونکوور کانادا به جواز ایالات متحده در بازداشت به سر می‌برد کلید خورد.

اتهامات علیه منگ، که دختر بنیان‌گذار هواوی نیز هست، براساس توافقی در سال ۲۰۲۱ منتفی شد.

پرونده اصلی هواوی اما همچنان در انتظار دادگاه است و هواوی نیز اظهار گناه نکرده است.

سالومان می‌گوید از نگاه دادستان‌ها این پرونده بین چهار تا شش ماه طول می‌کشد.

داگلس اکسل، از وکلای هواوی، می‌گوید این شرکت در انتظار درخواستی برای تقسیم پرونده است که اتهامات کلاهبرداری بانکی را از اتهامات سرقت اسرار تجاری جدا کند اما دولت نشان داده که با چنین تقسیمی مخالف است و این اتهامات با یکدیگر مرتبط هستند.

هواوی در سال ۲۰۱۸ به کلاهبرداری بانکی و گمراه کردن بانک HSBC و دیگر بانک‌ها پیرامون فعالیت تجاری در ایران، که با تحریم‌های ایالات متحده مواجه است، متهم شد.

وزارت دادگستری ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ اتهامت بیشتری از جمله تلاش هواوی برای سرقت اسرار تجاری شش شرکت فناوری آمریکایی و کمک به ردیابی معترضان در ایران در اعتراضات سال ۲۰۰۹ را نیز به لیست اتهامات این شرکت اضافه کرد.

منگ در سپتامبر ۲۰۲۱ طی توافقی با دادستان‌ها به اظهارات نادرست درمورد کسب‌وکار هواوی در ایران اعتراف کرد.

او پس از یک جلسه غیرمعمول و مجازی اجازه یافت تا از کانادا به چین پرواز کند. کمی پس از این اتفاق چین دو زندانی کانادایی و دو فرزند آمریکایی آنها را که از بازگشت منع شده بودند آزاد کرد.

ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ دسترسی هواوی به فناوری آمریکایی را محدود کرد و این شرکت را به فعالیت‌هایی علیه امنیت ملی آمریکا متهم کرد که البته هواوی این اتهامات را رد می‌کند.

شرکت هواوی در سال ۲۰۲۳ پس از سال‌ها رکود بیشترین نرخ رشد را گزارش کرده و با بازگشت دوباره بازار گوشی حالا در حوزه‌های مختلفی مثل اجزای خودروهای هوشمند نیز فعالیت دارد.

https://pvst.ir/hmu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو