skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

تحریریه پیوست

ابر آروان از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج شد

تحریریه پیوست

۱۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ابرآروان گزارش کرده است این شرکت به دنبال ارائه مستندات فنی و حقوقی از لیست شرکت‌های تحریم شده توسط اتحادیه اروپا به دلیل نقشی که در فیلترینگ اینترنت ایران دارند، خارج شده است.

به گزارش پیوست، ابرآروان در توئیتی اعلام کرده است در پی شکایت آروان کلاود و ارائه مستندات فنی و حقوقی به دیوان دادگستری اروپا، این شرکت از فهرست تحذیم‌های اتحادیه اروپا خارج شد. آروان کلاود در توئیت خود نوشته است این شرکت از این تصمیم شورای اروپا استقبال می‌کند و به اقدامات حقوقی خود در محاکم و مراجع بین‌المللی ادامه خواهد داد.

در گزارش شورای اروپا که در تاریخ 4 آوریل سال میلادی جاری برگزار شده است در مورد اقدامات محدودکننده علیه افراد، نهادها و ارگان‌های خاص با در نظر گرفتن وضعیت ایران نوشته شده مدخل ۱۱ که مربوط به ابر آروان (همچنین به نام ابر اروان، شرکت نویان ابر اروان، شرکت اروان، آروان‌کلود) می‌شود از فهرست محدودیت‌ها حذف می‌شود.

در پی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این شرکت مدیرعامل ابرآروان گفته بود این شرکت نقشی در تحدید اینترنت ندارد و اتهاماتی که به آنها وارد شده اگرچه با عناوین فنی توجیه شده اما با همین رویکرد نیز این اتهامات اشتباه است. منشا این اتهامات گزارشی در سایت‌های آلمانی بود که نتیجه تحقیقات مشترک وب‌سایت آلمانی نتز‌پولیتیک (netzpolitik)، مرکز پژوهشی کورکتیو (Correctiv) و روزنامه تاتز (taz) در آلمان را منتشر کرد.

بعد از این تحریم‌ها دامنه بین‌المللی ابرآروان به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه این مجموعه از دسترس خارج شد و تنها یک روز پس از اعلام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ابرآروان، دیتاسنتر این شرکت در هلند مسدود شد. دیتاسنتر مستقر در آمستردام با نام هرمان در سرویس ابرآروان شناخته می‌شوند.

https://pvst.ir/hmn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو