skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌وکار‌ها تا ۱۵ اردیبهشت برای دریافت‌ شناسه یکتا فرصت دارند

۱۵ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل مجوز‌های کسب‌وکار اعلام کرده است کسب‌وکار‌هایی که تا پانزدهم اردیبهشت‌ شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی فاقد مجوز هستند.

به گزارش پیوست به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، طبق تبصره ۷ ماده یک قانون تسهیل صدور مجوز‌ها، همه مجوز‌های قدیمی و صادره قبل از اجرای این قانون باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳‌شناسه یکتا را دریافت کنند. به عبارت دیگر با هوشمند بودن خدمات دولتی، مشاغلی که فاقد‌شناسه منحصر به فرد هستند و نام آن‌ها در بانک اطلاعات کسب و کار ثبت نشده است، برای دریافت خدمات از ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل می‌شوند.

در این راستا دارندگان مجوز‌های کاغذی می‌توانند با وارد کردن سه کد (شماره سریال کارت ملی، ‌شناسه مجوز و کد پستی محل خدمت) با مراجعه به درگاه ملی مجوز، ‌شناسه منحصر به فرد را به سرعت، رایگان و غیر حضوری دریافت کنند.

پیش از این رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار تاکید کرده بود تا پایان سال باید تمامی مجوز‌های کاغذی به‌شناسه یکتا تبدیل شود که این زمان تا پانزدهم اردیبهشت تمدید شده است.

به گفته سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، تمام اجزای قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، غیر از فاز پایانی که مرحله «تبدیل مجوز کاغذی به مجوز الکترونیکی و‌شناسه یکتا» است، اجرایی شده است. در پایان سال گذشته اعلام شده بود یک میلیون و ۴۰۰ هزار فعال اقتصادی مجوز فعالیت اقتصادی خود را از طریق درگاه ملی مجوز‌های کسب و کار و بدون مراجعه به دستگاه‌ها دریافت کرده‌اند.

افراد می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوز‌ها به نشانی mojavez.ir در قسمت «شناسه یکتا برای مجوز‌های قدیمی» با بارگذاری کارت ملی و اصل پروانه و ارائه شماره‌های ملی، پستی و همراه، درخواست خود را ثبت و پس از مدتی‌شناسه یکتا را از درگاه ملی مجوز‌ها به صورت رایگان دریافت کنند.

https://pvst.ir/hme

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو