skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده از ChatGPT بدون حساب کاربری امکان‌پذیر شد

۱۴ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کاربران علاقه‌مند به دنیای هوش مصنوعی از این پس می‌توانند نسخه رایگان ChatGPT که از مدل زبانی GPT 3.5 استفاده می‌کند را بدون ساخت حساب کاربری تجربه کنند. به نظر می‌رسد که اوپن‌ای‌آی با سهولت بیشتر در دسترسی به دنبال افزایش سهم از بازار هوش مصنوعی است.

به گزارش پیوست، با این حال کاربران برای ذخیره تاریخچه چت‌ها و بررسی دوباره مکالمه خود همچنان نیاز به ساخت حساب کاربری دارند اما اگر نیازی به تاریخچه و بررسی ندارید نیازی به ساخت حساب نیست.

اوپن‌ای‌آی ابزارهای هوش مصنوعی خود را به صورت رایگان و پولی در اختیار کاربران می‌گذارد که برای استفاده از نسخه پولی مجهز به GPT-4 Turbo باید پس از افتتاح حساب اشتراکی را نیز پرداخت کنید. تفاوت مدل رایگان و پولی در دقت ارائه اطلاعات و اشتباهات احتمالی است.

ChatGPT به عنوان محبوب‌ترین چت‌بات هوش مصنوعی براساس آخرین آمار از شرکت تحقیقاتی SimilarWeb بیشترین سهم از بازار را دارد و حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون بازدید کننده در ماه فوریه از آن استفاده کرده‌اند.

با این حال ورود غول‌هایی همچون گوگل به این بازار با چت‌بات جمنای و استارت‌آپ‌های موفق دیگری از جمله آنتروپیک باعث شده تا اوپن‌ای‌آی بیش از پیش برای حفظ و افزایش کاربران دست به کار شود.

اوپن‌ای‌آی در پست وبلاگی خود نیز به دلایل چنین اقدامی اشاره کرده و می‌گوید «توسعه دسترسی به ابزارهایی مثل ChatGPT در مرکز ماموریت ما است تا مردم بتوانند فواید هوش مصنوعی را تجربه کنند. بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در ۱۸۵ کشور به صورت هفتگی از ChatGPT برای یادگیری چیزهای جدید، الهامات خلاق و پاسخ به سوالات خود استفاده می‌کنند. از امروز شما می‌توانید ChatGPT را به صورت فوری و بدون ثبت‌نام استفاده کنید. این عرضه به صورت تدریجی است و قصد داریم امکان دسترسی به هوش مصنوعی را برای هرکسی که نسبت به توانمندی‌های آن کنجکاوی است فراهم کنیم.»

https://pvst.ir/hm9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو