skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه‌‌گذاران در اکوسیستم فناوری حمایت نمی‌شوند

۱۷ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فعالان حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر معتقدند وضعیت سرمایه گذاری در اکوسیستم فناوری از هیچ طرفی حمایت نمی‌شود و هیچ مشوقی برای سرمایه‌گذاران این حوزه تعریف نشده است.

به گزارش پیوست؛چهارمین رویداد اختتامیه نمایشگاه هم‌بند با حضور شرکت‌های فعال حوزه هوش مصنوعی  و معرفی پنج استارت‌آپ منتخب شتابدهنده نکسترا برگزار شد.  سجادی نیری «رئیس هیات مدیره انجمن سرمایه‌گذاری خطر پذیر» در پنل تخصصی جذب سرمایه، با اشاره به تفاوت سرمایه‌گذاری در اکوسیستم فناوری ایران با چین و ژاپن گفت: کشورهایی مانند ژاپن و چین مواجه در زمان میزان افت سرمایه در اکوسیستم نوآوری، دولت با قرار دادن مشوق‌هایی به کمک سرمایه گذاران خطر پذیر می‌آید.

یکی از مشوق هایی که  به کسب و کارهای سرمایه گذاری کمک کرده بحث اعتبار مالیاتی است. به نظر می‌آید این یک فرصت است که جامعه استارت‌اپی ایران آن را برای رشد بیشتر (CVC) ها پیگیری کنند تا به سمت اتفاق هایی که در ژاپن و چین افتاده هدایت شویم.

حسین مفاخریان «مدیرعامل شرکت پردازش تصویر کمان» هم گفت: وضعیت سرمایه گذاری در این اکوسیستم از هیچ طرفی حمایت نمی شود. قانون و مقررات هیچ تشویقی لحاظ نکرده است. انجل‌ها موقعی ورود به سرمایه گذاری می‌کنند که محصولات آن استارت‌آپ آماده ورود به بازار باشد.

مشکات اسدی «مدیرعامل گروه کسب و کارهای نوین» هم ادامه داد: متاسفانه حجم سرمایه گذاری استارت‌آپ‌ها کاهش پیدا کرده است و این مختص به ایران نیست. دلیل کم شدن میزان سرمایه‌گذاری‌ها ترند تازه‌ای است که CVCها را حمایت می‌کند و باعث افزایش سهم آنها در سرمایه‌گذاری خطر پذیر شده است. نباید استارت‌آپ فکر کند لزوما صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید گزینه استارت‌آپی را انتخاب کنند. این جریان یک فرایند دوسویه انتخاب کنندگی و انتخاب شوندگی است.

او درباره نقاط ضعف استارت‌آپ‌ها در فرایند سرمایه گذاری می‌گوید: متاسفانه استارت‌آپ‌‌ها سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کنند که زودتر پول نقد را در اختیار تیم قرار می‌دهد. در حالی که VCها و CVCها می‌توانند سرمایه هوشمند در اختیار تیم قرار بدهند که اتفاقا بیشتر می‌تواند کمک کننده باشد.

در پایان رویداد پنج استارت‌آپ منتخب شتابدهنده و مرکزنوآوری نکسترا، شیکا، سیناپس،کادورایز، پنتوم، بیزچت جی‌بی‌تی هم به حاضران در رویداد معرفی شدند.

https://pvst.ir/hfh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو