skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروش آیفون در چین ۲۴ درصد کاهش یافت

۱۵ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فروش گوشی‌های اپل در چین طی شش هفته ابتدایی سال ۲۰۲۴ تا ۲۴ درصد کاهش یافته و این شرکت حالا به چهارمین فروشنده بزرگ این بازار تبدیل شده است.

به گزارش پیوست، داده‌های کانترپوینت نشان می‌دهد که پس از پیشتازی اپل در سال گذشته، فورش آیفون تا حد چشمگیری در چین کاهش یافته و عنوان بزرگترین فروشنده این بازار نیز در اختیار برند ویوو است. با این حال حتی ویوو نیز با وجود پیشتازی کاهشی را در میزان فروش خود تجربه کرده و مجموع فروش چین با یک ریزش ۷ درصدی به تردید‌هایی درمورد آینده این بازار دامن زده است.

شرکت هواوی به لطف فروش خوب دستگاه‌های میت ۶۰ پرو و موجی از خرید‌های ملی‌گرایانه، سهم بازار خود را از ۹.۴ درصد به ۱۶.۵ رسانده است. شرکت آنر، که در سال ۲۰۲۰ از هواوی جدا شد نیز تنها بازیگر بزرگی است که میزان فروش آن به مقدار ۲ درصد افزایش یافته است. در نگاه کلی، اپل ۱۵.۷ درصد از بازار را در اختیار دارد و این در حالی است که سال گذشته سهم اپل حدود ۱۹ درصد بود.

به نظر می‌رسد که آیفون به دلیل مشکلات بازار و فشار دولتی دیگر توان بازسازی موفقیت‌های گذشته را ندارد. اپل برای کمک به شرایط چندی پیش و در ماه ژانویه تخفیف غیرمعمولی برای خریداران در نظر گرفته و فروشنده‌های آنلاین اپل نیز در برخی موارد تخفیف ۱۸۰ دلاری ارائه کردند.

ایوان لم، تحلیلگر کانترپوینت، می‌گوید: «با وجود کاهش اعتماد مصرف‌کننده، تسهیل تولید هواوی باعث شده تا این شرکت به تقاضای سری میت ۶۰ معروف پاسخ دهد. دوره قبلی سال هم با مشکلاتی همراه بود اما تا آنجایی که به اپل مربوط می‌شود، جای ترویج بیشتری در کوتاه مدت وجود دارد. تبلیغات گسترده پیش از روز زن یکی از این مثال‌ها است.»

 

https://pvst.ir/heq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو