skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

معصومه صیادی نویسنده میهمان

زمان طلایی انتشار، انتخاب بهترین وقت برای بارگذاری ویدیوها در یوتیوب

معصومه صیادی
نویسنده میهمان

۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

زمان طلایی انتشار در یوتیوب

یوتیوب با ۲.۶ میلیارد کاربر در ماه، پس از فیسبوک محبوب‌ترین شبکه‌ اجتماعی است. تعداد قابل توجه بازدید ویدیوهای یوتیوب باعث شده است که کسب‌وکارها توجه خاصی به آن داشته باشند و کسب سود از طریق این پلتفرم با توجه به رقابت زیادی که در آن وجود دارد ساده نباشد. طبق بررسی‌های انجام شده زمان طلایی انتشار در یوتیوب ساعت ۲ ظهر الی ۴ عصر است و بهترین روز در هفته یکشنبه عنوان شده است.

به‌گزارش پیوست، اگرچه زمان‌هایی با عنوان زمان طلایی انتشار در یوتیوب مطرح شده است اما بهترین روز و ساعت انتشار ویدیو در یوتیوب یکسان نیست و تولیدکنندگان محتوا و کاربران باید نسبت به مخاطبان خود به شناخت برسند و پس از بررسی‌های طولانی، موقع مناسب نشر را بیابند. ساختار بارگذاری یوتیوب شامل نظارت پیش از انتشار است. بنابراین انتخاب زمان طلایی برای انتشار باید با لحاظ چند ساعت انتظار جهت نمایش محتوا در صفحات اصلی در نظر گرفته شود.

آیا زمان بارگذاری ویدیوها در یوتیوب مهم است؟

مانند هر فعالیت دیگری که زمان‌بندی و نظم جهت موفقیت آن ضروری است بارگذاری ویدیو در یوتیوب نیز در صورت رعایت این موارد بازدید بیشتری خواهد داشت. درست است که در هر زمانی از شبانه روز می‌توان کانال یوتیوب خود را به‌روزرسانی کرد اما روزها و زمان‌های مهمی‌ نیز وجود دارد که می‌توان ترافیک بیشتری از حد معمول را برای کانال یوتیوب خود دریافت کرد. به‌طور کلی، بارگذاری ویدیو در زمان‌هایی باید انجام شود که افراد بیشتری برای تماشا در یوتیوب در دسترس هستند.

چرا بهترین زمان برای بارگذاری ویدیو در یوتیوب متفاوت است؟

برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، زمان طلایی انتشار در یوتیوب منطق متفاوتی دارد. در دیگر رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر یا اینستاگرام به‌محض انتشار ویدیو، آن ویدیو در فید دنبال کنندگان قرار می‌گیرد. اما در یوتیوب اینطور نیست!

یوتیوب عملکردی مانند گوگل دارد و مقداری طول می‌کشد تا ویدیوی شما را ایندکس کند. به‌عبارت ساده‌تر، هنگامی‌که ویدیوی خود را آپلود می‌کنید، یوتیوب برای درک و پردازش ویدیو قبل از انتشار آن در صفحه اصلی یا نتایج گوگل به مقداری زمان نیاز دارد.

بنابراین، سعی کنید تا ۲ الی ۳ ساعت قبل از بهترین زمان برای آپلود ویدیوها در یوتیوب آن‌ها را منتشر کنید تا در زمان اوج مخاطبین یوتیوب، ویدیو در نتایج جست‌وجوی آن‌ها قرار بگیرد.

بهترین زمان برای پست کردن ویدیوها در یوتیوب

به طور کلی، بهترین زمان برای پست کردن ویدیوها در یوتیوب بین ساعت ۲ الی ۴ عصر در طی روزهای هفته است. ساعت ۹ الی ۱۱ صبح نیز زمان طلایی در تعطیلات و آخر هفته است. علاوه‌بر این، بهترین روز برای ارسال پست در یوتیوب روزهای یکشنبه است.

بهترین زمان برای بارگذاری محتوا در یوتیوب

بهترین زمان برای پست کردن ویدیوهای کوتاه یوتیوب ساعت ۱۲ الی ۳ عصر عنوان شده است. از ساعت ۷ عصر الی ۱۰ شب در طول روزهای هفته هم دیگر زمان طلایی انتشار است. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در بین دیگر روزهای هفته موجب دیده شدن بهتر و بیشتر ویدیو می‌شود.

چه مواردی را در زمان‌بندی برای بارگذاری ویدیو در یوتیوب در نظر بگیریم؟

درک بهترین روزها و زمان‌ها برای آپلود ویدیو نقطه شروع خوبی است اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. این موارد عبارتند از:

محدوده‌های زمانی: اگر هدف از راه‌اندازی کانال یوتیوب شما جذب مخاطبان از سراسر جهان است، منطقه زمانی خود را در نظر بگیرید. یوتیوب با ارائه قابلیت زمان‌بندی محتوا به تولیدکنندگان و کاربران این امکان را می‌دهد تا با توجه به محدوده جغرافیایی که در آن قرار دارند زمان مناسب برای انتشار را انتخاب کنند. کاربران در تب schedule می‌توانند منطقه زمانی خاصی را انتخاب کنند تا ویدیوها با توجه به منطقه زمانی آن‌ها پست شود.

موقعیت جغرافیایی: در حالی که هر فردی در یوتیوب می‌تواند کانال شما را ببیند، اما اگر می‌خواهید تا الگوریتم یوتیوب، افراد منطقه شما مورد هدف قرار بگیرد می‌توانید مکان کسب‌وکار و وبسایت خود را در بخش about اضافه کنید و از کلمات کلیدی مطابق با زبان منطقه خود برای ایجاد توضیحات استفاده کنید تا ویدیوهای شما در منطقه خودتان بیشتر نمایش داده شود.

رفتار کاربران: یوتیوب دارای قابلیت‌هایی است که به افراد این امکان را می‌دهد راه‌های ایجاد بازدیدهای بیشتر برای ویدیوهای خود را بیابند و از آن‌ها برای ارتقا کانال یوتیوب خود بهره ببرند. یکی از این ویژگی‌ها، Other Videos Your Audience Watched است که از طریق آن می‌توان بازدیدهای جدید در مورد محتواهای دیگری که مخاطبان شما به آن علاقه‌مند هستند را بیابید و از آن برای ساخت ویدیوهای بعدی مطابق با سلیقه مخاطبان خود استفاده کنید.

انواع محتوا: انواع محتواها با توجه به ماهیتی که دارند در زمان‌های خاصی عملکرد بهتری را دارند. به طور مثال، ویدیوهایی که در مورد نحوه استفاده یا چگونگی هستند در زمانی که افراد به احتمال زیاد از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند عملکرد بهتری را دارند. در صورتی که ویدیوهای آموزش آرایشگری در بعد از ظهرها و ویدیوهایی که در مورد آموزش نرم افزار هستند صبح‌ها و در طول تایم کاری بیشترین میزان بازدید را دارند.

چگونه بهترین زمان برای پست کردن ویدیو در یوتیوب را تشخیص دهیم؟

براساس تحقیقات انجام شده روی حدود ۳۰۰ هزار ویدیو که متعلق به ۵۰ هزار حساب یوتیوب بود مشاهده شد که چگونه نرخ تعامل و فعالیت بازدیدکنندگان بسته به ساعات و روزهای هفته متفاوت است. نتایج این تحقیق به‌صورت جدول در ادامه ذکر شده است.

روزبهترین زمان برای بارگذاری ویدیو
شنبه۹ الی ۱۱ صبح
یک شنبه۹ الی ۱۱ صبح
دوشنبه۲ الی ۴ عصر
سه شنبه۲ الی ۴ عصر
چهارشنبه۲ الی ۴ عصر
پنجشنبه۲ الی ۴ عصر
جمعه۲ الی ۴ عصر

 هر چند که زمان طلایی انتشار در یوتیوب به موقعیت مکانی و رفتار مخاطبان شما بستگی دارد زیرا هر فردی در یوتیوب دارای تنظیمات برگزیده محتوا، مکان‌ها و زمان‌های ورود به سیستم برای استفاده از یوتیوب است.

هرچند توصیه ما این است که از طریق آزمایش کردن و داده‌هایی که خودتان دریافت می‌کنید مناسب‌ترین زمان برای بارگذاری ویدیو را با لحاظ منطقه مکانی و مخاطبان خود بیابید. اما چگونه برای کانال یوتیوب خود زمان‌بندی صحیح بارگذاری ویدیوها را به‌دست آوریم؟

یافتن بهترین زمان برای پست کردن ویدیوها در یوتیوب

در اینجا قصد داریم تا با استفاده از ابزارهایی که یوتیوب در اختیار شما قرار می‌دهد بتوانید زمان طلایی انتشار در یوتیوب را بیابید.

۱- به بخش Analytics یوتیوب بروید

 YouTube-studio YouTube-studio

ابتدا به YouTube studio بروید. در داشبورد کانال خود وارد بخش Analytics در منوی سمت چپ بشوید. روی آن کلیک کنید تا به داده‌های زیادی دسترسی پیدا کرده و بتوانید عملکرد صفحه خود را درک کنید. در اینجا ما به دنبال یک نمودار خاص هستیم آن را می‌توانید در تب Audience در بخش Analytics بیابید.

شما یک نمودار میله‌ای بنفش رنگ را خواهید دید. اگر این نمودار را نمی‌توانید مشاهده کنید به این دلیل است که کانال شما در طی ۲۸ روز گذشته داده‌های کافی از تعداد بازدیدکنندگان را به‌دست نیاورده است.

chanel-analytics در یوتیوب

۲- بهترین روز و زمان برای ارسال پست

نمودار Where to find your audience داده‌های ۲۸ روز گذشته را براساس منطقه زمانی شما نشان می‌دهد.

graph-shows در یوتیوب

نوارهای بنفش تیره‌رنگ در نمودار زمان‌بندی نشان می‌دهد که بیشتر بازدیدکنندگان ویدیوهای کانال یوتیوب شما در آن روز قرار دارند. به همین ترتیب، میله‌های روشن‌تر نشان‌دهنده زمان‌هایی است که میزان مخاطبین در کمترین حالت قرار دارد. این گزارش‌ها زمان حضور بیشتر مخاطبان شما در یوتیوب برای تماشای ویدیوها را ارائه می‌دهد.

اگر در طول هفته چندین نوار تیره دارید چه کاری باید انجام دهید؟

در چنین حالتی روزی را که نوارهای بنفش کمرنگ‌تری دارد و نزدیک به روز اصلی شما است را انتخاب کنید. طبق تحقیقات، ویدیوها بیشترین بازدیدهای خود را در ۲ روز اول خود دارند. بنابراین بهتر است که پست‌های خود را با ۲ روز اوج در این نمودار هماهنگ کنید.

چگونه بهترین زمان برای پست کردن ویدیو در یوتیوب را بدون Audience Report بیابیم؟

اگر شما تازه کانال یوتیوب خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا تعداد مخاطبان روزانه کافی‌ای ندارید چگونه می‌توانید بهترین زمان برای بارگذاری ویدیو در یوتیوب را بیابید؟

بخش دیگری که در YouTube analytics وجود دارد، در داخل تب Overview به نام Real time است. آن را در سمت راست می‌یابید.

Real time یوتیوب

این بخش تعداد بازدیدهایی که در طی ۴۸ ساعت گذشته اتفاق افتاده است را به شما ارائه می‌دهد.

time-frame در یوتیوب

پیشنهاد می‌کنیم که این نمودار را در طی یک تا ۳ ماه پیگیری کنید تا الگوی بازدیدها را در طول هفته بیابید. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که مخاطبان شما در چه روز و چه ساعتی فعال‌تر هستند.

همچنین، شما می‌توانید از میانگین بهترین زمان برای بارگذاری ویدیوها در یوتیوب که در ابتدای مقاله اشاره شد استفاده کنید.

منبع: www.socialpilot.co

https://pvst.ir/hi9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو