skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تفاهم همراه اول و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای هوشمندسازی

۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همراه اول و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای شناسایی هوشمند وسایل نقلیه و مالکان در جایگاه سوخت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح امروز سه‌شنبه یکم اسفندماه ۱۴۰۲ در آیین رونمایی و انعقاد توافق نامه «کارتخوان‌های ساخت داخل سامانه هوشمند سوخت» و انعقاد تفاهم‌نامه «هوشمندسازی عرضه سوخت» در ساختمان اصلی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و با حضور تعدادی از مدیران ارشد این شرکت، همراه اول، معاونت علمی و نوآوری ریاست جمهوری، بانک ملی، صنایع الکترونیک شیراز و یاور همگامان کویر یزد چهار تفاهم‌نامه همکاری با موضوع هوشمندسازی و بومی‌سازی منعقد شد.

حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول و جعفر سالاری‌نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص شناسایی هوشمند وسایل نقلیه و مالکان در جایگاه سوخت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

اهداف این تفاهم‌نامه، تحقیق و توسعه راهکارهای هوشمندسازی فرآیند احراز هویت مالکان و شناسایی هوشمند خودرو در جایگاه‌ برای وسایل نقلیه سبک و سنگین، اجرای پایلوت هوشمندسازی احراز هویت مالکین و شناسایی هوشمند خودرو در جایگاه‌، ارتقای سطح خدمت‌رسانی به مردم، بهبود نظام توزیع بنزین و نفت‌گاز در کشور و کاهش قاچاق سوخت عنوان شده است

حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم گفت: توانستیم با تأسیس مرکز تحقیق و توسعه در همراه اول، فرصتی را برای جوانان خوش‌فکر و نخبگان فراهم کنیم و با تکیه بر این ظرفیت و همچنین تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های حیاتی مورد نیاز همراه اول و همچنین سامانه‌های مورد نیاز ارگان‌های دیگر قدم برداریم.

قائم مقام مدیرعامل همراه با تأکید بر اینکه دنیای کنونی دنیای کلان‌داده‌ها، تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی است، تصریح کرد: معتقدیم که با کمک تحلیل داده‌ها، قطعا می‌شود تصمیمات مدیریتی بهتر و بهینه‌تری در هر حوزه و هر سازمانی اتخاذ کرد.

او گفت: در حال حاضر تیم‌های تحلیل داده بزرگی متشکل از ۴۰۰ نفر خبره در همراه اول مستقر و آماده ارائه گزارش‌های تحلیلی به سامانه هوشمند سوخت با تقاطع داده‌های موجود در اپراتور و داده‌هایی که از مراکز سوخت جمع‌آوری می‌شود، هستند تا شرکت پالایش و پخش با استفاده از آنها نظارت دقیق‌تری در سطح عرضه سوخت انجام دهد.

همچنین به گفته محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت و مدیر این پروژه همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور وظیفه «هوشمندسازی عرضه سوخت» را بر عهده دارد و مطابق با این تفاهم‌نامه قرار است در سه محور همکاری کند.

صادقی افزود: محورهای اصلی همکاری با همراه اول شامل «هوشمندسازی خودروها در سطح جاده‌ها»، «هوشمندسازی پلمپ برای جایگزینی با پلمپ‌های سربی سابق» و «هوشمندسازی نظام عرضه در سطح جایگاه‌ها» است که با توجه به تجارب و توانمندی‌های همراه اول در این زمینه‌ها امیدواریم به نتایج مطلوبی دست یابیم.

https://pvst.ir/had

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو