skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرفداران اپل هم با زاکربرگ موافقند:‌ ویژن پرو سنگین، خسته‌کننده و گران‌قیمت است

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مارک گورمن، خبرنگار فناوری بلومبرگ که اخبار اپل را پوشش می‌دهد، طی گزارشی به موضوع برگشت خوردن تعداد زیادی از دستگاه‌های ویژن پرو در ۲ هفته‌ای پرداخته که اپل قول پس گرفتن دستگاه را داده است. طبق این گزارش خریداران ویژن پرو که اکثرا طرفداران پر و پا قرص اپل هستند از موضوعاتی مثل سنگینی و خسته‌کننده بودن دستگاه در عین قیمت بالا شکایت می‌کنند.

به گزارش پیوست، بسیاری از فروشگاه‌ها هرروز شاهد برگشت خوردن این محصول هستند و حتی در برخی از آنها روزانه ۷ تا ۸ ویژن پرو برگشت می‌خورد. فروشگاه‌ها به دقت دلایل مشتریان را زیر نظر گرفته و مدیران بالاسری و نهایتا شرکت کوپرتینو گزارش می‌دهند و با اینکه دیگر محصولات اپل هم در بازه مجاز مشابه در موارد زیادی برگشت می‌خورند اما ویژن پرو به دلیل قیمت بسیار بالا و عرضه محدود طیفی از کاربران (طرفداران اپل) را هدف گرفته که شاید انتظار این سطح از بازگشتی از آنها نمی‌رفت.

با اینکه همچنان هم بسیاری از طرفداران مشکلات ویژن پرو را توجیه کرده و می‌گویند از یک محصول نسل اولی نباید انتظار بی‌نقصی داشت اما موضوعاتی مثل وزن بالا و خستگی صورت هنگام استفاده با آنچه در اولین آیفون و اولین آی‌پد مشاهده کردیم که بیشتر محدودیت‌های کاربردی و اپلیکیشینی بود، بسیار متفاوت است.

مارک زاکربرگ چندی پیش پس از امتحان ویژن پرو گفت با توجه به قیمت بالا، این محصول کاربرد چندانی ندارد و به طور کلی هدست کوئست از شرکت متا محصول بهتری است. حال حتی یکی از طرفداران اپل هم به مشکلات مشابهی اشاره می‌کند. جسی داکری، سینماتوگرافر فریلنسر در کالیفرنیا، از خستگی چشم در استفاده ویژن پرو گلایه می‌کند و به گفته او هدست کوئست این سطح از خستگی چشم را ندارد.

همچون زاکربرگ برخی دیگر هم از افق دید محدود این محصول و حتی کیفیت ضعیف قابلیت passthrough شکایت می‌کنند. به گفته بنیامین گلدمن، مدیر BZG Apps که خود را طرفدار اپل می‌داند، تماشای جهان واقعی از طریق این قابلیت شبیه به نگاه کردن از درچیه یک دوربین ۷۲۰پیکسلی است.

دیگر مساله اصلی کاربردی نبودن این محصول است. گلدمن می‌گوید قصد بازگرداندن ویژن پرو را نداشته اما پس از آن که دید برای وظایف تبلیغی اپل امکان استفاده از آن وجود ندارد،‌ تصمیم به پست دادن این پوشیدنی ۳ هزار و ۵۰۰ دلاری گرفت.

به نظر تجربه‌ای که اپل در دموهای اولیه برای کاربران به نمایش گذاشته برای بسیاری به واقعیت بدل نشده است. حتی سنگینی این ابزار باعث شده تا شاید ساده‌ترین کاربرد آن با نمایشگر‌های با کیفیت این دستگاه، یعنی تماشای فیلم، به مدت طولانی ممکن نباشد. کسی نمی‌تواند این محصول سنگین را ۲ ساعتی برای تماشای فیلم روی سرش نگه دارد و در کنارش خستگی چشم‌ها نیز کاربر را اذیت می‌کند.

برخی هم که مایل به استفاده زا این نمایشگرهای فوق‌العاده هستند با قیمت بالای آن مشکل دارند. ناریندر والیا، یک مشاور اقتصادی در لس انجلس، می‌گوید کیفیت ویدیو او را متحر کرده و با پس از تماشای دو فیلم با ویژن پرو می‌تواند بگوید که تجربه ویدیویی این دستگاه با ابزارهای دیگر قابل مقایسه نیست اما کاربرد چندان دیگری ندارد.

او می‌گوید: «اگر قیمت ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار بود، من فقط برای تماشای فیلم نگهش م‌داشتم، اما قیمت در واقع چهار هزار تا است و منتظر نسخه دوم می‌مانم.»

اما برای دریافت نسخه دوم این دستگاه انقلابی، طرفداران اپل باید بیشتر از یک آیفون یا آیپد جدید منتشر بمانند. به گفته گورمن اپل حداقل ۱۸ ماه با عرضه نسل دوم ویژن پرو فاصله دارد که زمانی بسیار طولانی برای طرفداران این شرکت است و این در حالی است که هنوز کاربران بین‌المللی در انتظار عرضه جهانی آن هستند.

طبق این گزارش طرفداران اپل چند شکایت اصلی و مشترک دارند:

  • دستگاه خیلی سنگین و بزرگ است، سردردزا است و راحت نیست.
  • در حال حاضر اپلیکیشنی ندارد و محتوای ویدیویی قیمت را توجیه نمی‌کند.
  • قابلیت‌های کاری بهره‌وری کاربران را به نسبت یک مانیتور خارجی با یک مک افزایش نمی‌دهد- و استفاده از آن به صورت طولانی دشوار است.
  • صفحه نمایش‌ها بیش از حد روشن هستند، میدان دید محدود است و دستگاه باعث خستگی چشم و مشکلات دید می‌شود.
  • این محصولات باعث حس انزوا از خانواده و دوستان می‌شود. تجربه‌های مشترک معناداری فعلا وجود ندارد و ویژن پرو را نمی‌توان به راحتی در اختیار دیگران گذاشت زیرا به یک اندازه دقیق نیاز دارد.

 

https://pvst.ir/h9r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو