skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زاکربرگ: هدست‌های کوئست نه تنها اقتصادی‌تر، بلکه محصول بهتری است

۲۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا و تولید‌کننده هدست‌های واقعیت ترکیبی کوئست با انتشار ویدیویی در حساب اینستاگرامی خود گفت هدست جدید اپل (Vision Pro) را امتحان کرده است. او می‌گوید با اینکه پیشتر انتظار داشتم کوئست با توجه به قیمت ارزش بیشتری دارد، حالا معتقد است که هدست متا به طور کلی محصول بهتری نسبت به ویژن پرو است.

به گزارش پیوست، مدیرعامل متا که ویدیو خود را با دوربین یکی از هدست‌های کوئست ضبط کرده می‌گوید این هدست برای اکثر کارهایی که مردم با واقعیت ترکیبی انجام می‌دهند گزینه بهتر و ارزشمندتری است. او می‌گوید اکوسیستم توسعه‌دهندگان تجربه‌های مجازی از جمله بازی‌های واقعیت مجازی و ترکیبی در متا به دلیل مدت‌ها همکاری با توسعه‌دهندگان پیشرفت بیشتری داشته که از اهمیت بالایی برخوردار است.

او می‌گوید قابلیت دید شفاف و نمایش صفحه نمایش‌های بزرگ پیش روی کاربر در کوئست هم به خوبی قابل استفاده است و در عین حال این هدست برای کارهای دیگری مثل بازی و حرکت نیز طراحی شده است و دیگر سیم اضافی هم به شما وصل نیست.

ویژن پرو از یک منبع تغذیه خارجی برای تامین انرژی استفاده می‌کند که با یک کابل USB-C به هدست متصل می‌شود.

زاکربرگ همچنین به وزن بالای ویژن پرو اشاره کرده می‌گوید هدست کوئست بسیار راحت‌تر است. به گفته او طراحی کوئست ۱۲۵ گرم سبک‌تر از ویژن پرو است و این تفاوت وزنی روی سر واقعا احساس می‌شود و گستره دید وسیع‌تری هم پیش چشمان کاربر است.

او می‌گوید هدست اپل کیفیت تصویر بالاتری دارد که نکته خوبی است اما چیزهایی مثل راحتی و شکل دستگاه فدای این وضوح بالای تصویر شده که انتخاب اپل را زیرسوال می‌برد.

از جمله دیگر تفاوت‌های کوئست و ویژن پرو در قابلیت ردیابی چشم یا جهت نگاه کاربر است که هدست‌های متا از این قابلیت برخوردار نیستند. زاکربرگ می‌گوید این امکان که در نسل‌های قبلی هدست متا وجود داشت و سپس از هدست‌ها حذف شد در آینده به نسل‌های بعدی هدست متا اضافه می‌شود اما برای کارهایی مثل تایپ و کارهای پیچیده تر مناسب نیست.

https://pvst.ir/h8g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو