skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور در واکنش به اعلام جرم علیه دیجی‌کالا: آستانه تحمل‌مان را بالا ببریم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عیسی زارع پور

وزیر ارتباطات در واکنش به احضار مدیرعامل دیجی‌کالا گفت باید آستانه تحمل‌مان را در برابر سکوهای داخلی بالا ببریم.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت به اعلام جرم دادستانی علیه دیجی‌کالا به دلیل توهین به مقدسات اعتراض کرد.

او گفت: «تعیین ضوابط این پلتفرم‌ها بر عهده شورای عالی فضای مجازی است. این شورا طرحی در دست بررسی دارد که به‌زودی مطرح می‌شود تا برای این موارد تعیین تکلیف شود اما در خلا وجود قوانین و مقررات، توصیه من این است ضمن برخورد با هر نوع تخلفی که اتفاق می‌افتد باید با صبر و حوصله بیشتری با سکوهای داخلی برخورد شود.»

زارع‌پور گفت: «در اتفاق اخیر باید توجه مسئولیت‌ها و تکالیف فروشندگان و سکوها از همدیگر جدا شود. قانونی شفاف در این زمینه وجود ندارد. از مجلس شورای اسلامی تقاضا می‌کنیم در این مورد تعیین تکلیف کنند.»

وزیر ارتباطات در دفاع از پلتفرم‌های داخلی گفت: «این‌ها سرمایه‌های کشور هستند که ما را از حضور سکوهای بیگانه در کشور بی‌نیاز کرده‌اند. الان به جای اینکه eBay و آمازون آمریکایی در کشور ما جولان بدهد الحمدلله چندین نسخه وطنی داریم. باید آستانه تحمل را بالا ببریم. البته این به این معنی نیست چشم‌ روی تخلف ببندیم، منتهی باید مشخص شود میزان مسئولیت سکو چقدر است. البته اگر تخلفی صورت گرفته باشد که در این موضوعات هم اختلاف نظر وجود دارد.»

امروز نیز سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به این مساله گفت توهین به مقدسات را تحمل نمی‌کنیم و پرونده دیجی‌کالا در مرحله تحقیقات است.

https://pvst.ir/h8j
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو