skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین دو ماهواره آزمایشی 5G و 6G را به فضا پرتاب کرد

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت چاینا موبایل (China Mobile) روز شنبه دو ماهواره آزمایشی را به مدار پایینی زمین با هدف آزمایش معماری 5G و 6G به مدار پایینی زمین ارسال کرده است. از جمله موضوعات مهم این آزمایش ادغام ماهواره‌ها با شبکه‌های زمینی برای پشتیبانی از هردو فناوری است.

به گزارش پیوست، این ماهواره‌ها که در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفته‌اند با همکاری چاینا موبایل و آکادمی نوآوری ریزماهواره‌ها از آکادمی علوم چین ساخته شده‌اند.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز می‌گوید این ماهواره 6G به همراه یک ماهواره LEO دیگر که با همکاری چاینا موبایل و شرکت ماهواره‌ای Ubinexus طراحی شده و به سیستم عامل 5G زمین-فضا مجهز است به مدار رفت.

هدف از ارسال هردو ماهواره کمک به شبکه‌های سلولی 5G و 6G در پوشش مناطق کور و خدمات رسانی در نواحی دور افتاده است.

استانداردسازی نسل ششم ارتباطات که هنوز شش سالی با آن فاصله داریم در رونوشت ۱۸ استاندارد 3GPP و در حدود سال ۲۰۳۰ انجام می‌شود. هدف از این استانداردسازی ادغام شبکه‌های غیرزمینی مثل ماهواره‌ها و پلتفرم‌های هواوی در زیرساخت زمینی 5G است.

وانگ ژیکین، نایب‌رئیس آکادمی فناوری اطلاعات و ارتبطاات چین و رئیس تیم توسعه 6G چین، در ماه دسامبر به رسانه دولتی گفت چین در تلاش است تا فناوری 6G را در سال ۲۰۳۰ به صورت تجاری عرضه کند و استاندارد‌های پایه‌ای این فناوری در سال آینده تکمیل می‌شود.

گزارشی که روز سه‌شنبه از شرکت تحقیقاتی Juniper Research منتشر شده می‌گوید خدمات 6G تا سال ۲۰۲۹ در مراکز پرجمعیت جهان عرضه می‌شوند و تا سال ۲۰۳۰ این فناوری با ۲۹۰ میلیون اتصال همراه است.

https://pvst.ir/h6q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو