skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جامعه فین‌تک انگلستان برای سرمایه به سراغ عربستان می‌رود

۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بلومبرگ می‌گوید جمعی از رهبران تجاری جامعه فین‌تک انگلستان در تلاش برای جذب‌ سرمایه‌ این ماه به عربستان سعودی سفر می‌کنند.

به گزارش پیوست، مدیرانی از شرکت Wise Plc و شرکت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه Anthemis Group و Outward VC در این جمع حضور دارند. آنها قرار است در بخشی از این ماموریت سه روزه با نمایندگانی از بانک مرکزی عربستان سعودی و صندوق سرمایه‌گذاری عمومی (PIF) در ریاض دیدار کنند.

در سال‌های اخیر و با افزایش نرخ بهره، تورم و کاهش ارزش‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری در بخش فین‌تک انگلستان کاهش چشمگیری داشته است. مجموع سرمایه‌گذاری‌های این بخش در سال ۲۰۲۳ تنها ۵.۱ میلیارد دلار بود که نشانگر یک رکود ۶۵ درصدی نسبت به سال گذشته است.

با این حال بازار استارت‌آپی عربستان دوران خوبی را سپری می‌کند. شرکت الان بخر بعدا پرداخت‌ کن Tamara، با جذب ۳۴۰ میلیون دلار در ماه دسامبر سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد. Tabby، دیگر فین‌تک سعودی نیز با جذب سرمایه جدید به ارزش ۱.۵ میلیارد دلاری رسیده است.

سفر‌های این ماه را شورای تجاری مشترک سعودی-بریتانیایی (SBJBC) رهبری می‌کند و دوازده مدیر، شریک و سرمایه‌گذار فین‌تکی قرار است در آن حضور پیدا کنند. هدف از این رویداد که اداره بازرگانی و تجارت انگلستان (DBT) نیز از آن پشتیبانی می‌کند، حمایت از «تبادل دانش بین اکوسیستم فین‌تک انگلستان و عربستان» عنوان شده است.

طی اولین ماموریت فین‌تکی امارات در عربستان که سال ۲۰۲۲ در ریاض برگزار شد، چندین شرکت بریتانیایی از این کشور عربی سرمایه دریافت کردند. پلتفرم سرمایه‌گذاری آنلاین واحد (Wahed)، در یک دور جذب سرمایه با پیشتازی بازوی سرمایه‌گذاری جسورانه مرکز کارآفرینی آرامکو عربستان، ۵۰ میلیون دلار را جذب خود کرد.

https://pvst.ir/h2g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو