skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گروه هکری منتسب به روسیه به مایکروسافت نفوذ کرد

۳۰ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت مایکروسافت می‌گوید یک گروه هکری مرتبط با روسیه به سیستم‌های این شرکت حمله کرده و به تعداد کمی از حساب‌های ایمیلی نفوذ کرده است. در این لیست کوتاه اما برخی از رهبران ارشد و کارکنانی که در حوزه امنیت سایبری و حقوق فعالیت دارند دیده می‌شوند.

به گزارش پیوست، این شرکت برای تعمیر سیستم‌های قدیمی اقدام کرده که احتمالا باعث سطحی از اختلال می‌شود.

به گفته بلومبرگ، پست وبلاگی مایکروسافت نشان می‌دهد که این گروه هکری به سیستم‌های مشتریان یا سرور‌های مایکروسافت دسترسی پیدا نکرده است. همچنین مدرکی مبنی بر نفوذ این گروه به سیستم‌های هوش مصنوعی یا کد منبع نیز وجود ندارد. این گروه هکری Midnight Blizzard نام دارد.

غول فناوری آمریکایی می‌گوید: «ما فورا برای اعمال استاندارد‌های امنیتی بر سیستم‌های قدیمی تحت مالکیت مایکروسافت و فرایند‌های تجاری داخلی اقدام می‌‌کنیم، حتی در صورتی که این تغییرات باعث اخلال در فرایندهای تجاری فعلی شود. احتمالا سطحی از اخلال را تجربه خواهیم کرد.»

گروهی که مایکروسافت آن را مسئول حمله هکری دانسته و با نام «Nobelium» نیز شناخته می‌شود یک گروه هکری پیشرفته وابسته به دولت است که به ادعای دولت ایالات متحده با روسیه ارتباط دارد. این گروه پیشتر در یک تلاش گسترده برای جاسوسی از آژانس‌های دولتی آمریکا به شرکت SolarWinds، یکی از پیمانکارهای دولت فدرال آمریکا، نیز نفوذ کرده است.

طبق اعلام مایکروسافت هکرها از ماه نوامبر با حمله «اسپری رمزعبور» برای نفوذ به سیستم‌ها اقدام کرده‌اند. این ترفند که گاهی اوقات با نام «حمله جستجوی فراگیر» نیز از آن یاد می‌شود به این صورت است که چندین رمز عبور برای نفوذ به حساب روی چندین نام کاربری امتحان می‌شود.

در این مورد، هکرها علاوه بر دسترسی به حساب، ایمیل و مستندات پیوست شده را نیز به سرقت بردند. مایکروسافت روز ۱۲ ژانویه این حمله را شناسایی کرده و به کارکنان مربوطه اطلاع رسانی کرده است.

اریک گولدستین، نایب‌رئیس امنیت سایبری در آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده، می‌گوید مقامات دولتی «از نزدیک برای نگاهی عمیق‌تر به این حادثه و درک تاثیرات آن با مایکروسافت همکاری دارند تا بتوانیم به قربانیان احتمال کمک کنیم.»

شرکت مایکروسافت به عنوان یکی از مهمترین ارائه دهندگان نرم‌افزار و حالا هوش مصنوعی، همواره هدف کمپین‌های مختلف هکری قرار گرفته است.

https://pvst.ir/gzv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو