skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بلومبرگ: امکان تحلیل تصاویر به هوش مصنوعی آنتروپیک می‌آید

۲۷ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت هوش مصنوعی آنتروپیک به نظر در حال کار روی قابلیتی است که به Claude، چت‌بات این شرکت، اجازه می‌دهد تا تصاویر را تجزیه‌تحلیل کند. این قابلیت که بلومبرگ خبر آن را با بررسی کد وبسایت آنتروپیک منتشر کرده پیش از این توسط شرکت‌های رقیب از جمله گوگل و اوپن‌ای‌آی عرضه شده است.

به گزارش پیوست، قابلیت تجزیه تحلیل تصاویر به چت‌بات اجازه می‌دهد تا جزئیات و اطلاعاتی را از تصاویر برداشت کرده و براساس آن صحبت یا اقدام کند.

گوگل بارد و ChatGPT در حال حاضر به قابلیت بررسی تصویر مجهز هستند و می‌توانند کارهایی مثل تشخیص نژاد سگ در داخل تصویر، مقایسه تصویر دو تیشرت یا توصیف یک اثر هنری را انجام دهند.

آنتروپیک هنوز به صورت عمومی به این قابلیت اشاره‌ای نکرده است اما بررسی‌های بلومبرگ با استفاده از ابزارهای توسعه دهنده کروم نشان می‌دهد که کلمات موجود در کد وبسایت این شرکت به تشخیص تصویر اشاره می‌کند. برخی متون این وبسایت که هنوز منتشر نشده‌اند به استفاده از تجزیه تحلیل تصویر اشاره کرده‌اند. این متن افراد را به «چت درمورد تصاویر با Claude» و پرسش‌های مرتبط دعوت می‌کند. نوشته‌های منتشر نشده در وبسایت نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند از پرامپت‌هایی مثل «۳ ساختمان دیگر با این معماری به من بگو»، «پنج نسخه از تبلیغات برای این محصول بنویس» و «چه پیش‌بینی‌های اقتصادی در این نمودار وجود دارد؟» استفاده کنند.

سخنگوی آنتروپیک از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

در حال حاضر چت‌بات Claude تنها به دستورهای متنی پاسخ می‌دهد و از مستندات متنی پشتیبانی می‌کند. وبسایت این چت‌بات کارهای معمولی مثل «این مستند PDF را خلاصه کن» و «کمک کن تا لغات اسپانیایی را تمرین کنم» را به کاربران پیشنهاد می‌کند.

آنتروپیک یکی از قطب‌های حال حاضر صنعت هوش مصنوعی است که در سال ۲۰۲۱ توسط کارکنان سابق اوپن‌ای‌آی پایه‌گذاری شد و خود را به عنوان پیشتاز امنیت و مسئولیت‌پذیری هوش مصنوعی معرفی می‌کند. این شرکت مستقر در سن‌فرانسیسکو در سال ۲۰۲۳ از چت‌بات Claude رونمایی کرد و به مشتریانی مثل غول داروسازی فایزر و شرکت ارتباطات ویدیویی زوم (Zoom) خدمات می‌دهد.

طبق بیانیه ماه گذشته آنتروپیک، این استارت‌آپ در تلاش است تا با جذب ۷۵۰ میلیون دلار سرمایه جدید ارزش خود را به ۱۸.۴ میلیارد دلار برساند.

https://pvst.ir/gzk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو