skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروشگاه هوش مصنوعی OpenAI راه‌اندازی شد

۲۱ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از اینکه هفته گذشته اوپن‌ای‌آی خبر راه‌اندازی فروشگاه را به توسعه دهندگان داد، حالا فروشگاه GPTهای شخصی‌سازی شده، مدل‌ها و چت‌بات‌های تولید متن و تصویری شبیه به محصولی بومی این شرکت، راه‌اندازی شد.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ، این فروشگاه که GPT Store نام گرفته یک تب جدید در صفحه وب ChatGPT است و GPTهای مختلفی از جمله آنهایی که توسط شرکای اوپن‌ای‌آی و جامعه توسعه دهندگان عرضه شده را در خود جای داده است. کاربران GPT می‌توانند در بخش لیدربورد از محبوب‌ترین‌ها و ترند‌ها دیدار کنند و دسته‌بندی‌های مختلفی مثل سبک زندگی، نویسندگی، تحقیق، برنامه‌نویسی و آموزش نیز وجود دارد.

کاربران برای دسترسی به فروشگاه GPT باید یکی از طرح‌های اشتراک پریمیوم اوپن‌ای‌آی مثل ChatGPT Plus، ChatGPT Enterprise یا طرح جدید ChatGPT Team را خریداری کنند.

از جمله اولین جی‌پی‌تی‌های عرضه شده در اولین دور می‌توان محصولی از آکادمی خان (Khan Academy)، آموزگار کدنویسی و کانوا (Canva)، طراح محتوا، اشاره کرد.

برای ساخت GPTها نیازی به تجربه کدنویسی ندارید و GPTها در هر سطحی از سادگی یا پیچیدگی قابل عرضه هستند. توسعه دهندگان کافی است تا قابلیت‌های مد نظر خود را به زبان ساده بنویسند و ابزار GPTساز اوپن‌ای‌آی (GPT Builder)، چت‌باتی با همان مشخص را تهیه می‌کند.

برای مثال می‌توان یک چت‌بات شخصی‌سازی شده را با کتاب‌های آشپزی آموزش داد تا به سوالاتی مثل مواد موردنیاز یا مراحل ساخت یک غذا پاسخ دهد و یا داده‌های تحت مالکیت شرکت را به آن تزریق کنید تا توسعه دهندگان بتوانند سبک کدنویسی خود را بررسی و به بهترین شکل برای شکل کدنویسی کنند.

برای عرضه GPT در فروشگاه GPT، توسعه دهنگان باید حساب کاربری خود را تایید هویت کرده و GPT ساخت خود را برای بازبینی در اختیار سیستم جدید اوپن‌ای‌آی بگذارند. این سیستم با ترکیبی از نظارت انسانی و خودکار اطمینان حاصل می‌کند که GPT ساخته شده از شرایط استفاده شرکت پیروی کند.

توسعه دهندگان فعلا امکان درآمدزایی و قیمت‌گذاری برای GPTهای خود را ندارند اما شرکت قرار است با یک «طرح درآمدزایی GPTساز» در سه ماهه اول وارد عمل شود تا توسعه دهندگان آمریکایی بتوانند از GPTهای خود براساس نرخ مشارکت درآمد داشته باشند. اوپن‌ای‌آی هنوز جزئیاتی درمورد معیار پرداختی‌ها منتشر نکرده است.

خبر فروشگاه GPT سال گذشته و در اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت منتشر شد و بسیاری معقتدند سم آلتمن و تیمش می‌خواهند جایگاه اپل را در جهان هوش مصنوعی در اختیار بگیرند. با این حال امکان توسعه و عرضه GPTها به روشنی فرایند ساخت هوش مصنوعی را تا حد زیادی دموکراتیزه می‌کند و ممکن است به زیان شرکت‌های مشاوره‌ای تمام شود که مدل تجاری خود را براساس ساخت GPTهای ضروری برای کسب‌وکارها پایه‌ریزی کرده‌اند.

https://pvst.ir/gxi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو