skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت تجارت الکترونیک ترکیه‌ای با وجود جنگ وارد اوکراین می‌شود

۱۷ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یکی از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک ترکیه با وجود ادامه‌دار شدن حمله روسیه به اوکراین قصد دارد فعالیت خود را به این کشور توسعه دهد. مدیرعامل شرکت می‌گوید این اقدام بخشی از یک استراتژی بلند مدت است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، شرکت Hepsiburda.com می‌گوید اگر یک دوره آزمایشی موفق باشد فروش کالا در اوکراین را آغاز می‌کند. این شرکت که مدتی است پس از عرضه سهام سال ۲۰۲۱ در نزدک با سقوط ارزش سهام خود دست و پنجه نرم می‌کند، می‌گوید این اقدام بخشی از یک استراتژی بلند مدت است.

نیلهان اونال گوکچتکین، مدیرعامل این شرکت، که یک سال پیش و با وعده سوددهی رهبری این خرده‌فروشی را برعهده گرفت، معتقد است: «اوکراین بازاری دشوار اما مهم برای ترکیه است.»

او در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت: «این یک سرمایه‌گذاری استراتژیک است. در آینده، اوکراین به روند عادی بر می‌گردد و می‌خواهیم آماده باشیم.»

او افزود با توجه به مشکلاتی که اوکراین در زمینه تامین کالا یا احیای محموله‌های بین‌المللی و افزایش زمان تحویل مواجه است، این فرصتی برای ما فراهم می‌کند.

به گفته مدیرعامل شرکت، با اینکه در ابتدا این شرکت روی آزمایش عملیاتی در اوکراین تمرکز می‌کند اما استراتژی بلند‌مدت آنها همکاری با شرکای بومی است. او افزود که خاورمیانه و کوزوو نیز دیگر مناطقی هستند که از نظر پتانسیل رشد دارند.

شرکت Hepisburada با وجود مشکلات بازارهای ترکیه در سال ۲۰۲۳ ارزش تجاری خود در سه ماهه سوم را ۴۵ درصد افزایش داد و با احتساب تورم ارزش آن به حدود ۸۶۳ میلیون دلار رسیده است. ارزش سهام این شرکت نیز پس از سقوط به کمتر از یک دلار حالا روند بهبودی را در پیش گرفته است.

https://pvst.ir/gvq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو