skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استارت‌‌آپ هوش مصنوعی ترکیه‌ای حدود ۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد

۳ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اینسایدر (Insider)، پلتفرم بازاریابی دیجیتالی که از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی رفتار مصرفی کاربران استفاده می‌کند، پس از جذب حدود ۱۰۵ میلیون دلار نزدیک به ۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد.

به گزارش پیوست، این شرکت که سال ۲۰۱۲ توسط شش کارآفرین ترکیه‌ای بنیان‌گذاری شده در دوره جدید جذب سرمایه از اداره سرمایه‌گذاری قطر و شرکت خصوصی Esas سرمایه جدید دریافت کرد.

هانده کیلینگیر، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار اینسایدر در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ در مجمع اقتصادی قطر، گفت: «اگرچه بسیاری در جهان روند نزولی را طی کرده‌اند اما ارزش‌گذاری اینسایدر به دلیل آمار بهتر افزایش یافته است. در حال حاضر ما از ۱.۵ میلیارد دلار گذشتیم و بسیار به ۲ میلیارد دلار نزدیک شده‌ایم.»

در حالی که جهان تکنولوژی از چشم سرمایه‌گذار افتاده بود و استارت‌آپ‌های تکنولوژی دردسر زیادی برای جذب سرمایه داشتند اما عرضه ChatGPT از شرکت اوپن‌ای‌آی باعث شد تا بار دیگر سرمایه‌گذاری جسورانه روی خوشی به صنعت تکنولوژی نشان دهد.

کیلینگیر می‌گوید اگرچه مشکلاتی برای جذب سرمایه‌ جدید شرکت‌های تکنولوژی وجود دارد اما «شرکت‌های خوب با معیار‌های خوب هنوز سرمایه‌پذیرند.»

اینسایدر مجموعا ۲۷۴ میلیون دلار سرمایه را جذب خود کرده است. این شرکت در ماه مارس ۲۰۲۲ بیش از ۱۲۱ میلیون دلار از هفت سرمایه‌گذار دریافت کرد و حدود ۱.۲۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد.

کیلینگیر می‌گوید شرکت از بودجه جدید در راستای توسعه استفاده می‌کند و «به دنبال یک یا دو خرید در بازارهای اروپا و آمریکا برای تقویت تکنولوژی هستیم.» به گفته او عرضه عمومی شرکت هم احتمالا در سال‌ها ۲۰۲۵ یا اوایل ۲۰۲۶ انجام می‌گیرد.

اواخر سال جاری اینسایدر شرکت مایند‌بیهایند (MindBehind) استانبول را که یک پلتفرم مکالمه و پیام‌رسان تجاری است به قیمتی نامشخص خریداری کرد.

پس از افزایش چشم‌گیر سرمایه‌گذاری بخش تکنولوژی در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، در ماه‌های ژانویه تا مارس روند رشد سرمایه‌گذاری به یک باری متوقف شد و به پایین‌ترین سطح خود در سی ماه گذشته رسید. در حالی که استارت‌آپ‌های ترکیه در اولین سه ماهه سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۲۷ میلیارد دلار بودجه دریافت کرده بودند، اما حجم سرمایه‌گذاری این دوره تنها به ۵۶ میلیون دلار کاهش یافت.

پلتفرم شرکت اینسایدر با استفاده از هوش مصنوعی رفتار مصرفی آینده را پیش‌بینی می‌کند. این شرکت بیش از ۱۲۰۰ مشتری در ۲۸ کشور جهان دارد و از این بین می‌تواند به هواپیمایی سنگاپور، تویوتا و وودافون اشاره کرد.

 

https://pvst.ir/ey1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو