skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چت‌جی‌پی‌تی از انجام کار‌های سنگین خسته شده است

۱۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ دی ۱۴۰۲

گزارش کاربران چت‌بات محبوب اوپن‌ای‌آی نشان می‌دهد این ابزار به تازگی از انجام یک سری کارها امتناع می‌کند و حتی در مواردی از کاربر می‌خواهد تا خودش کار را به پایان برساند. بسیاری از کاربران به ویژه درمورد عملکرد این چت‌بات در برنامه نویسی و حتی کاهش کیفیت کار آن شکایت دارند. اوپن‌ای‌آی می‌گوید در حال بررسی مشکلات پیش آمده است.

به گزارش پیوست به نقل از اینسایدر، OpenAI در حال بررسی گزارش‌هایی است که نشان می‌دهند ChatGPT به کاربران می‌گوید خودتان کار را انجام دهید و یا به طور کلی از انجام آن امتناع می‌کند.

اوپن‌ای‌آی در حساب کاربری ChatGPT در شبکه اجتماعی اکس گفت بازخورد کاربران درمورد «تنبلی» چت‌بات خود را تحت بررسی دارد.

شرکت در این پست نوشت: «ما از ۱۱ نوامبر این مدل را بروزرسانی نکردیم و این مسئله به هیچ وجه عمدی نیست. رفتار مدل ممکن است غیرقابل پیش‌بینی باشد و به دنبال رفع آن هستیم.»

ChatGPT به ابزاری انقلابی برای کارکنان تبدیل شده است و بسیاری وظایف تکراری خود را به این روبات واگذار می‌کنند. همین مساله باعث شده تا تعداد کاربران این چت‌بات براساس برآورد‌ها با ۱.۷ میلیارد نفر بردس. تحقیقات نشان می‌دهد که از زمان عرضه ChatGPT در ماه نوامبر سال گذشته، این چت‌بات با افزایش بازدهی و بهبود کیفیت کار کارکنان کمک کرده است.

اما گزارش‌های جدیدی از کاربران نشان می‌دهد که این ابزار دیگر برخی از درخواست‌های آنها را اجابت نمی‌کند.

برای مثال وبسایت سمافور گزارش می‌دهد که یک بنیان‌گذار استارت‌آپی از روبات خواسته تا لیست روزهای هفته تا تاریخ ۵ مه را ارائه کند. اما ChatGPT در پاسخ می‌گوید قادر به تکمیل این «لیست خسته‌کننده» نیست. چت‌جی‌پی‌تی در پاسخ به درخواست مشابهی از سوی بیزنس اینسایدر اما راهنمایی‌هایی برای محاسبه تعداد هفته‌ها از تاریخ ۹ دسامبر تا ۵ مه ارائه کرد و در پایان نیز پاسخ درست را ارائه داد.

چندین کاربر شبکه اجتماعی ردیت نیز گلایه کرده‌اند که برای انجام درست کارها توسط ChatGPT، باید پرامپت‌های مختلفی را برای رسیدن به پاسخ نهایی امتحان کنند و این کاری بسیار زمان‌بر است. بسیاری از شکایت‌ها روی بخش کدنویسی ChatGPT تمرکز دارند و خواستار بازگشت به نسخه پیشین روبات هستند. کاربران می‌گویند کیفیت پاسخ‌ها نیز کاهش یافته است.

کارکنان اوپن‌ای‌آی پیش از این بخشی از مشکلات جدید را به یک باگ نرم‌افزاری نسبت داده بودند اما شرکت روز شنبه اعلام کرد که هنوز در حال بررسی شکایت‌ها است. اوپن‌ای‌آی طی پستی در اکس گفت که فرایند آموزش این روبات ممکن است شخصیت‌های مختلفی را ایجاد کرده باشد.

پست اوپن‌ای‌آی در اکس می‌گوید: «آموزش مدل‌های چت یک فرایند بی‌نقص صنعتی نیست. دفعات مختلف آموزشی حتی براساس دیتاست‌های یکسان نیز ممکن است مدل‌هایی با شخصیت متفاوت، سبک نوشتاری، رفتار متفاوت در امتناع از کار، ارزیابی عملکرد و حتی سوگیری سیاسی متفاوت را ارائه کند.»

https://pvst.ir/gmt

2 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو