skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دسترسی به گوگل تک منیجر در ایران مسدود شد

بابک نقاش تحریریه

۲۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دسترسی به گوگل تگ منیجر از روز جمعه مسدود شده و نمایش داده‌های ترافیک اینترنت برای وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و ابزارهای اینترنتی با اختلال روبرو است. گوگل تگ منیجر یکی از ابزارهای مهم در حوزه بازاریابی دیجیتال است.

به‌دنبال مشکلاتی که از روز جمعه در مشاهده آمار ابزارهای بازاریابی دیجیتال رخ داد، مشخص شد دسترسی به یکی از سرویس‌های کاربردی گوگل در این حوزه با اختلال مواجه شده است.

گوگل تگ منیجر (google tag manager) یک ابزار مدیریت تگ‌های وب است که به بازاریابان دیجیتال کمک می‌کند تا تگ‌های مختلف را به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خود اضافه کنند. این تگ‌ها می‌توانند برای اهداف مختلفی مانند اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت، ردیابی کاربران، نمایش داده‌های تبلیغات و غیره استفاده شوند.

به‌نظر می‌رسد این اختلال در پی فیلترینگ فایل gtm.js رخ داده باشد که مسئول ارتباط بین تگ‌های وب و کنسول گوگل تگ منیجر است.

عملکرد این فایل به این صورت است که با مراجعه کاربر به وب‌سایت یا اپلیکیشن، کاربر فایل gtm.js را از سرور گوگل بارگیری می‌کند. این فایل سپس کدهای تگ‌های وب را که در صفحه وب یا اپلیکیشن قرار داده شده‌اند، اجرا می‌کند.

فیلتر کردن دسترسی به گوگل تگ منیجر می‌تواند مشکلات زیادی برای بازاریابان دیجیتال ایرانی ایجاد کند. این ابزار یکی از ابزارهای ضروری برای اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها است. بدون دسترسی به این ابزار، بازاریابان دیجیتال نمی‌توانند عملکرد کمپین‌های بازاریابی خود را به درستی ارزیابی کنند.

در حال حاضر، بازاریابان دیجیتال ایرانی به دنبال جایگزین‌هایی برای گوگل تگ منیجر هستند. برخی از گزینه‌های موجود شامل Matomo،Tealium و Plausible هستند. با اینکه هر یک از این ابزارها دارای ویژگی‌های مثبتی هستند اما به دلیل گستردگی و یکپارچگی استفاده از ابزارهای گوگل، هیچکدام نمی‌توانند جایگزینی برای تگ منیجر باشند.

https://pvst.ir/gfl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو